20171115 12280315 listopada w Chorzowskim Centrum Kultury, w siedzibie Lekkiego Teatru Przenośnego,  miały miejsce przesłuchania XIX wojewódzkiego turnieju recytatorskiego pt. Promuj Śląsk. W zmaganiach wzięło udział 28 przedstawicieli klas 7 szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych. Poziom był wysoki, a recytatorzy dobrze przygotowani. Tym bardziej nam miło donieść, że Zuzanna Gajdzik okazała się w turnieju najlepsza i zdobyła I miejsce. Przedstawiła wiersz naszego zabrzańskiego aktora Zbigniewa Stryja i fragment prozy Janoscha pt. Cholonek, czyli dobry Bóg z gliny.

Gratulujemy Zuzannie i instruktorowi p. B. Wyrzykowskiej-Piesik. Jesteśmy pewni, ze to dopiero początek sukcesów w tym roku szkolnym.