foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

IMG 20171128 11215321.11.2017 roku w MDK nr 1miała miejsce VI edycja dzielnicowego festynu ,,U nos w Mikulach''. Tym razem impreza przebiegała pod hasłem ,,U nos w Mikulach czytomy, godomy, śpiwomy". Tegoroczna gala miała zachęcić wszystkie pokolenia Mikulczyc do rodzinnego czytania i kultywowania domowych , śląskich opowieści (łosprawiania). Z programem artystycznym wystąpiły wszystkie placówki oświatowe dzielnicy. Obecne były władze miejskie, przedstawiciele oświaty, policji i straży pożarnej. Oprócz mikulczyckich przedszkoli i szkół do przedsięwzięcia dołączyła Biblioteka Publiczna - Filia nr 5, która promowała swoją działalność na osobnym stanowisku. Spójne z hasłem przewodnim było także wystąpienie pana Piotra Hnatyszyna pracownika Muzeum Miejskiego w Zabrzu. Tematem wystąpienia był budynek dawnej biblioteki w Mikulczycach.

Najważniejszą częścią imprezy były jednak występy artystyczne dzieci i młodzieży - najmłodszego pokolenia mieszkańców Mikulczyc. Zespół Szkół nr 10 reprezentowały dzieci z pierwszej klasy szkoły podstawowej (SP 27), Zuzanna Gajdzik z Gimnazjum nr 10 oraz uczeń technikum Rafał Pudlo, który zagrał na skrzypcach  kilka śląskich popularnych pieśni.

Po występach goście zostali zaproszeni na tradycyjny poczęstunek: żurek, ciasto oraz chleb z ,,tustym”.

p. Zuzanna Zappel

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

RODO

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!