IMG 20171128 11215321.11.2017 roku w MDK nr 1miała miejsce VI edycja dzielnicowego festynu ,,U nos w Mikulach''. Tym razem impreza przebiegała pod hasłem ,,U nos w Mikulach czytomy, godomy, śpiwomy". Tegoroczna gala miała zachęcić wszystkie pokolenia Mikulczyc do rodzinnego czytania i kultywowania domowych , śląskich opowieści (łosprawiania). Z programem artystycznym wystąpiły wszystkie placówki oświatowe dzielnicy. Obecne były władze miejskie, przedstawiciele oświaty, policji i straży pożarnej. Oprócz mikulczyckich przedszkoli i szkół do przedsięwzięcia dołączyła Biblioteka Publiczna - Filia nr 5, która promowała swoją działalność na osobnym stanowisku. Spójne z hasłem przewodnim było także wystąpienie pana Piotra Hnatyszyna pracownika Muzeum Miejskiego w Zabrzu. Tematem wystąpienia był budynek dawnej biblioteki w Mikulczycach.

Najważniejszą częścią imprezy były jednak występy artystyczne dzieci i młodzieży - najmłodszego pokolenia mieszkańców Mikulczyc. Zespół Szkół nr 10 reprezentowały dzieci z pierwszej klasy szkoły podstawowej (SP 27), Zuzanna Gajdzik z Gimnazjum nr 10 oraz uczeń technikum Rafał Pudlo, który zagrał na skrzypcach  kilka śląskich popularnych pieśni.

Po występach goście zostali zaproszeni na tradycyjny poczęstunek: żurek, ciasto oraz chleb z ,,tustym”.

p. Zuzanna Zappel

b_150_100_16777215_00_images_logo_wspierajmy_hospicja.png

Who's Online

Odwiedza nas 1135 gości oraz 0 użytkowników.