foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

IMG 20171128 11215321.11.2017 roku w MDK nr 1miała miejsce VI edycja dzielnicowego festynu ,,U nos w Mikulach''. Tym razem impreza przebiegała pod hasłem ,,U nos w Mikulach czytomy, godomy, śpiwomy". Tegoroczna gala miała zachęcić wszystkie pokolenia Mikulczyc do rodzinnego czytania i kultywowania domowych , śląskich opowieści (łosprawiania). Z programem artystycznym wystąpiły wszystkie placówki oświatowe dzielnicy. Obecne były władze miejskie, przedstawiciele oświaty, policji i straży pożarnej. Oprócz mikulczyckich przedszkoli i szkół do przedsięwzięcia dołączyła Biblioteka Publiczna - Filia nr 5, która promowała swoją działalność na osobnym stanowisku. Spójne z hasłem przewodnim było także wystąpienie pana Piotra Hnatyszyna pracownika Muzeum Miejskiego w Zabrzu. Tematem wystąpienia był budynek dawnej biblioteki w Mikulczycach.

Najważniejszą częścią imprezy były jednak występy artystyczne dzieci i młodzieży - najmłodszego pokolenia mieszkańców Mikulczyc. Zespół Szkół nr 10 reprezentowały dzieci z pierwszej klasy szkoły podstawowej (SP 27), Zuzanna Gajdzik z Gimnazjum nr 10 oraz uczeń technikum Rafał Pudlo, który zagrał na skrzypcach  kilka śląskich popularnych pieśni.

Po występach goście zostali zaproszeni na tradycyjny poczęstunek: żurek, ciasto oraz chleb z ,,tustym”.

p. Zuzanna Zappel

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!