finalisciDnia 7 marca 2019r. w Instytucie Elektroniki Politechniki Śląskiej odbył się finał drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych na najciekawszy projekt z dziedziny elektroniki, automatyki, robotyki oraz informatyki pod hasłem "Elektronika - by żyło się łatwiej".

Do tegorocznej edycji konkursu nadesłano 34 projekty zrealizowane indywidualnie lub w zespołach dwuosobowych.

W konkursie wzięli udział uczniowie z całej Polski, między innymi z Warszawy, Poznania, Bydgoszczy, Gniezna, Radomia, Legnicy, Lublina, Jeleniej Góry, Lubartowa, Jarosławia, Białogardu, Nowego Targu, Tarnowa i wielu innych miast, szczególnie leżących na południu Polski. Komisja konkursowa zakwalifikowała do finału dziesięć projektów, wśród których znalazły się dwa projekty naszych uczniów.finalisci1

Trzecie miejsce zajęli nasi uczniowie z klasy 2b/d: Tomasz Szewczyk oraz Szymon Wojtek - autorzy projektu "Automatyczny system nawadniania z autonomicznym zasobem wody".

Wyróżnienie I stopnia uzyskał uczeń klasy 3b/d Kamil Sochacki za projekt: „EL34 PUSH-PULL AMPLIFIER” (tak po polsku to jest wzmacniacz lampowy).

Najbardziej wartościową nagrodą w konkursie było stypendium Dziekania Wydziału AEiI. Pozostali laureaci otrzymali cenne nagrody rzeczowe fundowane przez firmy SIEMENS, Mentor, KAMAMI oraz Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną.

Gratulujemy!

Opiekun finalistów: