foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

Czytaj więcej: 10Kurtyna uczestniczy w FDW!Jak co roku nasza szkolna grupa teatralna angażuje się w Festiwal Dramaturgii Współczesnej. Tym razem zamiast bajki czytanej wystawi dramat czytany w ramach imprez towarzyszących festiwalowi. Będzie to "Nasza klasa" Tadeusza Słobodzianka. Sztuka porusza trudne sprawy stosunków polsko-żydowskich, braku tolerancji, zagrożenia II wojny światowej.  

Zapraszamy 17.10.2019 o godz. 16:00 do Kina Roma.

strona Teatru Nowego

Aleksandra Pacan (1m) otrzymała wyróżnienie w Konkursie Plastyczno - Technicznym ,,Doniczka z surowców wtórnych", którego organizatorem był FCC Polska Sp. z o. o. i Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu. Celem konkursu stała się promocja idei ponownego wykorzystania surowców oraz zachowań proekologicznych. Przedsięwzięcie ma na celu rozwijanie kreatywnego myślenia w aspekcie recyklingu.

Gratulujemy Oli i opiekunowi p. I. Bacz.

Read more: Wyróżnienie w konkursie plastyczno-technicznym!

Nasi uczniowie po raz drugi zagrali w teatrze!

30 września w ramach imprez towarzyszących Festiwalowi Dramaturgii Współczesnej Teatr Prawdziwny i przyjaciele wystawili w Teatrze Nowym sztukę M. Guśniowskiej pt. "Król Żaglonosy". Było to wznowienie spektaklu, którego premiera miała miejsce 12 czerwca, a był przygotowany w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zagrało w nich kilku naszych uczniów:…

Read more: Nasi uczniowie po raz drugi zagrali w teatrze!

Szkolni superbohaterowie uczestniczyli w Skarbnikowych Godach!

Jak co roku bylo kolorowo i wesoło. Tym razem w Skarbnikowych Godach uczestniczyło wielu nie tylko uczniów naszej szkoły, nauczycieli, ale i też rodziców. Barwna kawalkada przeszła ulicami miasta prowadzona przez Skarbnika w towrzystwie Orkiestry Muzeum Węglowego. Kolorowe, ciekawe stroje podziwiali licznie zgromadzeni widzowie. Bardzo cieszymy się, że tak wielu mlodych ludzi i ich opiekunów odpowiedziało na zaproszenie do uczczenia 97. rocznicy urodzin naszego miasta, bo wspólna zabawa pomaga integracji. 

Galeria zdjęć poniżej. …

Read more: Szkolni superbohaterowie uczestniczyli w Skarbnikowych Godach!

Nasi uczniowie na Międzynarodowym Spotkaniu Miast Partnerskich

W dniach od 21 do 28 lipca 2019 pięcioro uczniów klasy 3o: A. Młynarczyk, J. Młynarczyk, A. Kołodziej, A. Czyba, N. Kamieniorz  wraz z p.M. Przybyłowicz reprezentowało miasto Zabrze w Międzynarodowym Spotkaniu Młodzieży Miast Partnerskich w Essen. W zorganizowanym przez stronę niemiecką obozie brali udział młodzi ludzie z Essen (Niemcy),…

Read more: Nasi uczniowie na Międzynarodowym Spotkaniu Miast Partnerskich

Czytaj więcej: Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny!2 września w uroczysty sposób, podkreślając szczególnie 100 rocznicę powstań śląskich i 80 -tą  wybuchu II wojny światowej, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Była razem z nami p. Prezydent M. Mańka - Szulik i Rektor Politechniki Śląskiej p. prof. dr hab. inż. A. Mężyk, który zaingurował, oficjalnie, rozpoczęcie nauki w nowo otwartych klasach technika programisty.

TVZ z dnia 2.09.2019

Read more: Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny!

KOMUNIKAT W SPRAWIE ZAKUPU PODRĘCZNIKÓW DLA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH/PONADPODSTAWOWYCH 

  1. Uczniowie klas pierwszych liceum po SP – kupują podręczniki w wersji podstawowej za wyjątkiem przedmiotu wybranego jako rozszerzony (z tego kupujemy podręcznik na poziomie rozszerzonym)

Prosimy nie kupować podręczników z języków obcych ( zakup odracza się na początek września…

Read more: Komunikat w sprawie zakupu podręczników

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

RODO

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!