I Konferencja Śląskiej Inżynierii Biomedycznej pod hasłem: "Tylko pokorna współpraca inżynierów i lekarzy może być  źródłem sukcesu w postaci nowych technologii poprawiających jakość życia w medycynie"  zgromadziła w Multikinie aż 400 osób, w tym naszych kolegów z klasy Ic.

link spotkanie z nauką nr 1

Później braliśmy udział w tzw.  majówce Młodych Biomechaników, na którą otrzymaliśmy 2000 zł. dofinansowania od władz miejskich.

Następnie nasi technicy uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez trzy katedry Politechniki Śląskiej:

- Katedra Biosensorów i Przetwarzania Sygnałów  Biomedycznych reprezentowana przez dr inż. Pawła Kostkę przeprowadziła zajęcia dotyczące tematyki architektury i programowania opartego na przykładach mikrokontrolerów. Lekcja odbyła się w oparciu o prezentację multimedialną z wykorzystaniem zestawów ewaluacyjnych i programatorów dla rodziny mikrokontrolerów.

- Katedra Biomechatroniki reprezentowana przez mgr inż. Piotra Wodarskiego i dr inż. Edytę Kawlewską zapoznała uczniów z prowadzonymi w katedrze badaniami oraz dostępnym zapleczem technicznym, jak również możliwościami robotów Lego Mindstrom.

- Katedra Informatyki i Aparatury Medycznej reprezentowana przez dr inż. Jacka Kawę przygotowała przegląd komputerowych systemów wspomagania diagnostyki medycznej. Pokazano młodzieży zbudowane w katedrze CADy dedykowane guzom płuc, mózgu i kości. Uczniowie zobaczyli również wizualizację 3D wybranych narządów ciała ludzkiego.