Uczniowie klas pierwszych drugich i trzecich naszego Technikum uczestniczyli w tym roku szkolnym w zajęciach prezentujących Jaskinię 3D w Gliwicach. Każdy mógł założyć okulary, czujniki na dłonie i zwiedzić wnętrze statku, tropikalną wyspę, złapać balony lub nazbierać owoców z drzew. To było niesamowite przeżycie!

Druga część zajęć odbyła się w Zabrzu. Uczniowie poznawali zintegrowane środowisko Unity, które służy  do tworzenia gier trójwymiarowych oraz dwuwymiarowych lub innych materiałów interaktywnych takich jak: wizualizacje czy animacje. Młodzież budowała obiekty, które znajdują się na scenie gry wykorzystując do tego celu gotowe komponenty. Środowisko umożliwiało także podgląd kodu C#, który się automatycznie generował.