foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

CNC ITnowiny17lipcaBetween 2.06 and 7.06 2014 another meeting regarding the CNC&IT project was held in Ibi, Spain. 

On the first day of our stay we have visited Aiju institute and toy museum. On the following day we had a discussion regarding the future of the project. Later on in the afternoon we made a visit to the school in Ibi and a toy factory where CNC machines are employed to manufacture them. Also we went to see Talles Tibii firm.

To summarize, it was a very fruitful meeting and we are looking forward to the next one in Slovenia scheduled for the first week of October.

Link to the gallery

 Aiju 14Aiju 11La Foia 23Aiju 32

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

RODO

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!