foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

Strona projektu - link

Informacje o projekcie „Mam zawód - mam pracę w regionie"

Mam zawód - mam pracę w regionie" to projekt systemowy realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 (Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego) przez Samorząd Województwa Śląskiego (Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego) w partnerstwie ze Śląskim Kuratorem Oświaty oraz z 15 powiatami i 15 miastami na prawach powiatu z terenu województwa śląskiego.

Celem projektu jest zwiększenie atrakcyjności, jakości oraz prestiżu szkół oraz placówek kształcenia zawodowego w województwie śląskim.

Okres realizacji: 1.04.2011 - 31.08.2014 r.

Projekt skierowany jest do uczniów kształcących się w dwuletnich i trzyletnich zasadniczych szkołach zawodowych oraz technikach.

Łącznie w Projekcie weźmie udział ponad 14 000 uczniów z 258 szkół z terenu województwa śląskiego. Zaplanowane działania to:

  • udzielenie kompleksowego wsparcia uczniom z zakresu doradztwa grupowego i indywidualnego;
  • zajęcia wyrównawcze m.in. z matematyki, fizyki, rysunku technicznego, chemii;
  • zajęcia pozaszkolne m.in. z j. angielskiego, projektowania stron www, systemów i sieci komputerowych, technologii mobilnych;
  • kursy certyfikowane m.in.  AUTOCAD, SEP, prawo jazdy kat. B,  z obsługi programów księgowych;
  • praktyki/staże m.in. w branży gastronomicznej, mechanicznej, informatycznej, elektronicznej;
  • wizyty studyjne u pracodawców;
  • doposażenie szkół/placówek kształcenia zawodowego, które prowadzą kształcenie na kierunkach zgodnych z Regionalną Strategią Innowacji.
Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

Czytaj więcej: O projekcie

Login Form

Who's Online

Odwiedza nas 1097 gości oraz 0 użytkowników.

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!