b_150_100_16777215_00_images_grafika_16387878_391440097915141_145248945226258786_n.jpgProjekt STEM (S-science, T-Technology, E-Engineering, M-Mathematics) narodził się w Hiszpanii w szkole Engeba. Konsorcjum oparte jest na współpracy czterech szkół i centrum technologii. Celem projektu jest stworzenie ponad100 activities (zajęć, zadań STEM) dostosowanych do poziomu nauczania szkoły podstawowej, gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalnej.

Szkoły i uczniowie  uczestniczące w projekcie to:

Colegio Engeba (Hiszpania) - uczniowie z pierwszych trzech lat szkoły podstawowej,
ZS10  (Polska) - uczniowie gimnazjum,
SULTANTEPE (Turcja) - uczniowie szkoły średniej (klasy pierwsze  i drugie),
BERENINI (Włochy) - uczniowie szkoły średniej.

Firma non profit uczestnicząca w projekcie:

AIJU (Hiszpania) - centrum technologii stworzy stanowiska pracy związane z technologią i zabawkami, będzie wspierać pozostałych partnerów w rozwoju oraz będzie odpowiedzialne za ocenę jakości oraz rozpowszechnianie projektu.

Projekt przewidziany jest na dwa lata. Pierwszy rok to praca z nauczycielami i ekspertami, tworzenie materiałów i miejsca do pracy. Drugi rok poświęcony jest pracy z uczniami i wcieleniu w życie teorii: testowanie zadań, otrzymywanie i analizowanie informacji zwrotnej.

Wszystkie szkoły mają za zadanie stworzenie stanowisk pracy STEM, w których będzie pięć tematów przewodnich:
•    Robotyka i programowanie
•    Eksperymenty (związane z biologią, chemią, fizyką, geologią)
•    Kreatywna matematyka
•    Rozszerzona i wirtualna rzeczywistość
•    Projektowanie i druk 3 D

Spotkania projektowe.

W trakcie trwania  projektu odbędzie się pięć spotkań grupy projektowej. Pierwsze spotkanie odbyło się w Walencji (Hiszpania) w dniach 16-19.01.2017 (Transnational Meeting).

Zapraszamy do śledzenia naszych dokonań na nasze profile na twitterze i facebook'u:

b_150_100_16777215_00_images_logo_wspierajmy_hospicja.png

Who's Online

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.