W dniu 15.03.2018r. odbyło się uroczyste pasowanie uczniów pierwszej klasy SP na czytelników biblioteki szkolnej. W zaczarowaną podróż do krainy bajek i baśni dzieci wprowadziły postaci z bajek: Kubuś Puchatek (Kamila Bąk), Elza (Natalia Mentel) i Anna (Kinga Popławska) z Krainy Lodu, Czerwony Kapturek (Natalia Sztąderska), Fiona (Alina Janc), Królowa Śniegu (Wiktoria Jaworek), Cruella de Mon (Oliwia Winiarska), Wróżka Czytuszka (Wiktoria Klyszcz) oraz Królewna Śnieżka (Weronika Krauza).

Impreza składała się z dwóch części. Pierwsza - artystyczna, podczas której uczniowie uroczyście złożyli ślubowanie i wstąpili w poczet czytelników. W drugiej części uczniowie odwiedzili szkolną bibliotekę i w sposób praktyczny zapoznali się z zasadami korzystania z biblioteki i czytelni.

Akcja odbyła się pod opieką nauczycieli-bibliotekarzy: Zuzanny Zappel oraz Katarzyny Stankiewicz.