3Nowe pokolenie artystów rozwija się w szybkim tempie. W czasie czwartkowych lekcji świeża, jeszcze bezimienna grupka uczniów szkoły podstawowej przedstawiała wiersz Jana Brzechwy pt.: „Włos". Czwartoklasiści niejednokrotnie zademonstrowali rezultat swojej ciężkiej pracy, dzieląc się nim z kolegami i koleżankami klas młodszych. Widzowie mieli też szansę zobaczyć króciutkie wiersze wyrecytowane przez uczniów klasy drugiej. 1

Spektakl, choć niedługi, został pierwszorzędnie zagrany. Przewodnikiem po historyjce była narratorka, rozpoczynająca swój monolog - a zarazem widowisko - w akompaniamencie muzyki. To ona nadała bieg, rozwój fabuły. Nie zabrakło także zabawnych wstawek. Komizm postaci, jaki został ukazany dzięki aktorom, rozbawił młodszych kolegów, rodziców oraz nauczycieli. Z kolei pokazy milusińskich drugoklasistów były śląską interpretacją wierszy "Leń" Jana Brzechwy oraz "Paweł i Gaweł" Aleksandra Fredry. Młode recytatorki współgrały z grą aktorską swoich rówieśników. A wszystko to zostało otoczone przyjazną i dziecięcą atmosferą.

Mile spędzony czas odsłonił widzom wiele talentów czekających na polską scenę teatralną. Pod przewodnictwem instruktora polonistki, Beaty Wyrzykowskiej-Piesik, milusińscy udowodnili, że nie liczy się długość występu, ale dopracowana jakość. Na szczęście, nasi młodsi przyjaciele nie spoczywają na laurach i wkrótce będziemy świadkami nowego dzieła.

A. Musiał kl. 3m