foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

Program innowacji „Teatr jest w nas” zawiera treści podstawy programowej dla III etapu edukacyjnego, a jego podstawa, założenia i cele edukacyjne oraz treści nauczania zostały dostosowane i rozszerzone w stosunku do treści zawartych w programie nauczania. Jest oparty na obowiązującym w gimnazjum programie edukacji polonistycznej i artystycznej. Skupiony jest wokół pracy twórczej uczniów. Przygotowania młodych ludzi do czynnego uczestnictwa w życiu artystycznym miasta i regionu, wyrabiania gotowości do brania udziału w kulturze i podejmowanie różnego rodzaju inicjatyw.

Inspiracją do podjęcia tego typu działań stały się osiągnięcia młodzieży ponadgimnazjalnej, która czynnie uczestniczy od trzech lat w warsztatach artystycznych, a efekty jej pracy są wymiernie widoczne na terenie miasta i województwa. Osiąga liczne, cykliczne sukcesy w konkursach artystycznych w różnych kategoriach: recytacji, poezji śpiewanej czy monodramach i „wywiedzione ze słowa”. Zajmuje zawsze czołowe miejsca. Do najważniejszych osiągnięć należą I miejsca w OKR-ze, w „Poezji i prozie w języku Szekspira”, „Poezji i prozie na Wschód od Bugu” czy też „Z Gałczyńskim łatwiej…”.

Biorąc to wszystko pod uwagę przygotowaliśmy cykl zajęć edukacyjnych opartych na aktywnym działaniu uczniów, stąd liczne udziały w różnego rodzaju warsztatach, prowadzonych przez profesjonalistów m.in. aktorów scen teatralnych lub wykładowców Wydziału Mediów, Reżyserii i Aktorstwa oraz instruktorów teatralnych. Radzenie sobie z tremą i publicznymi wystąpieniami, umiejętność słuchania i szacunku dla drugiej osoby – doceniania aktywności, odmienności, oryginalności – to główny cel zajęć.

Wynikiem końcowym każdorazowych działań ma być udział zainteresowanej młodzieży w konkursach artystycznych: literackich, recytatorskich, poezji śpiewanej, czy też teatralnych oraz komponowanie różnego rodzaju przedstawień dla społeczności szkolnej lub lokalnej. Czynne włączenie się do życia kulturalnego miasta. Przy tym radzenia sobie z tremą i publicznymi wystąpieniami.

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!