foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

Czytaj więcej: Uczniowie o praktykach: konferencja upowszechniająco-szkoleniowaW dniu 21 listopada 2017 roku w Zespole Szkół nr 10 odbyła się konferencja upowszechniająco-szkoleniowa p.t. Aktywizacja uczniów poprzez projekty w ZS10 mająca na celu przybliżenie uczniom świata dronów, mbotów oraz przedstawienie wrażeń z odbytych przez uczniów praktyk zagranicznych. Konferencję zaszczycili swoją obecnością między innymi Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Zabrzu pani Ewa Wolnica, Przewodniczący Komisji Oświaty pan Janusz Bieniek oraz przedstawiciele szkół zawodowych Zabrza i Rudy Śl., a także pan Waldemar Śliwa z zaprzyjaźnionej z Zespołem Szkół nr 10 firmy Emtel. Konferencję otworzył dyrektor Zespołu Szkół nr 10 Mirosław Mendecki.  

W czerwcu 2017 roku grupa uczniów pod opieką Karoliny CzernyMichała GabrysiaAdriana Świtały i Krzysztofa Grocholi udała się do Schkeuditz Gut Wehlitz, gdzie w placówce zagranicznego partnera Naszej szkoły – „Vitalis” był realizowany projekt „Zagraniczna praktyka dobrym startem w dorosłą przyszłość” realizowany ze środków "PO WER". W czasie konferencji wrażenia z udziału w projekcie opisali pod wspólnym hasłem – Jak praktyki zawodowe za granicą wpłynęły na dalszą naukę? – przedstawiciele dwóch zawodów kształconych w Technikum nr 7 – Piotr Ramola (technik informatyk) oraz Arkadiusz Dokupil (technik elektronik).

W czasie konferencji można było również wysłuchać prezentacji dotyczących innych projektów realizowanych w Zespole Szkół nr 10. 

Serdecznie zapraszamy na konferencję szkoleniowo - informacyjną pt. Aktywizacja uczniów poprzez projekty w ZS10, która będzie miała miejsce 21 listopada o godz. 13:00 w sali 302. 

 Program konferencji:

 13:00 -13:15  Przywitanie i przedstawienie projektów w ZS10

 13:15 - 13:45 Jak praktyki zawodowe za granicą wpłynęły na dalszą naukę?

 13:45 - 14:00 Przerwa kawowa…

Read more: Zapraszamy na konferencję szkoleniowo - informacyjną!

Nasz projekt w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery!

18.10.2017 odbyły się w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery prezentacje podsumowujące wyjazd do Schkeuditz. Wykłady zostały poprowadzone dla uczniów klas 3 gimnazjum przez uczestników praktyk, którzy opowiedzieli o przebiegu wyjazdu. Uczniowie przedstawili program praktyk i program kulturowy, podkreślili również ilość zalet związanych z takim wyjazdem. Uczniowie poprawili swoje kompetencje praktyczne, postawy…

Read more: Nasz projekt w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery!

Praktyki zagraniczne ukończone!

24 młodych ludzi z naszego technikum ukończyło 4-tygodniowe praktyki zawodowe w Niemczech. Uczestnicy tego wyjazdu zwiększyli swoją wiedzę i kompetencje zawodowe oraz praktyczne umiejętności związane z wykonywaniem zawodu. Uczniowie technikum informatycznego poszerzyli umiejętności: instalowania, konfigurowania i zarządzania systemami operacyjnymi typu Windows, Linux; adresowania hostów,  kalkulowania adresów logicznych, planowania sieci oraz…

Read more: Praktyki zagraniczne ukończone!

04.06.2017 o godzinie 8:00 wyjeżdżamy spod szkoły do Schkeuditz! Nadszedł ten czas, aby nabytą wiedzę zastosować w praktyce. Czekają na nas praktyki zawodowe, wycieczki kulturowe, zwiedzanie, nauka języka obcego, a może i nawet nowe znajomości!

Zabieramy wszystko co potrzebne i ruszamy!!! 

Read more: Czas na wyjazd!!!

Czytaj więcej: Przygotowanie do mobilności zakończone!24 uczniów technikum zakończyło przygotowania się w ramach projektu „Zagraniczna praktyka dobrym startem w dorosłą przyszłość” do wyjazdu na zagraniczne praktyki do Schkeuditz pod Lipskiem. Odbyli kurs podnoszenia kompetencji zawodowych, zajęcia językowe, kulturowe oraz spotkania z psychologiem.

Teraz zostało już tylko odliczać dni do wyjazdu. Spotkanie informacyjne dla uczniów i rodziców odbędzie się 11.05.2017 o godzinie 16:30.

Read more: Przygotowanie do mobilności zakończone!

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!