foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

W trosce o przyszłość uczniów Zespół Szkół nr 10 im. prof. J. Groszkowskiego w Zabrzu zorganizował staże zagraniczne u niemieckiego przedsiębiorcy. Staże odbędą się w ramach projektu „Zagraniczna praktyka dobrym startem w dorosłą przyszłość”.  Projekt  jest realizowany w okresie 01.12.2016 – 31.03.2018 i jest finansowany przez Unię Europejską, w 100 % ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego”. Dofinansowanie projektu wynosi 234 601,41 PLN.

„Zagraniczna praktyka dobrym startem w dorosłą przyszłość” to projekt skierowany do uczniów Zespołu Szkół nr 10 w Zabrzu. Jego podstawowym celem jest poprawa zdolności do zatrudnienia 24 uczniów kształcących się w zawodach technik elektronik i technik informatyk. Mobilność edukacyjna uczniów biorących udział w projekcie ma wpłynąć na lepsze dostosowanie ich wiedzy, umiejętności i doświadczenia do współczesnych wymagań gospodarczych. Dzięki udziałowi w projekcie młodzi ludzie podniosą swe praktyczne kompetencje zawodowe, a także osobiste, organizacyjne, językowe i międzykulturowe, co ułatwi im funkcjonowanie w Europie. Przede wszystkim jednak młodzież zdobędzie doświadczenie w pracy na stanowiskach zgodnych z profilem nauki, pozna realia zatrudnienia, oczekiwania zagranicznego przedsiębiorcy, nauczy się dobrej organizacji pracy i współpracy w zespole, w wielokulturowym środowisku. Projekt przyniesie także wymierne korzyści szkole, której pracownicy podniosą swoje kompetencje organizacyjne, zawodowe, językowe i kulturowe.

W stażach zagranicznych weźmie udział 24 uczniów. Realizacja staży nastąpi w okresie: 05.06.2017 – 30.06.2017. Organizacją pobytu w Niemczech zajmie się nasz partner – firma Vitalis GmbH ze Schkeuditz. Przed wyjazdem do Niemiec z każdym uczniem zostanie podpisana umowa oraz porozumienie o programie zajęć. Nabyte podczas staży kompetencje zostaną potwierdzone przez uznawane w Europie dokumenty ECVET, Europass Mobilność oraz certyfikaty krajowe wystawione przez organizację przyjmującą oraz szkołę.

Wyjazdy zostaną poprzedzone dodatkowymi zajęciami przygotowawczymi w szkole. Uczniowie odbędą zajęcia kulturowe przygotowujące ich na realia funkcjonowania w Niemczech i w ośrodku naszego partnera. Podczas zajęć dowiedzą się na jaką intensywność pracy się przygotować, jak będzie wyglądał ich rozkład dnia i program zajęć, jaki jest regulamin ośrodka, w którym będą przebywać. Pedagog przeprowadzi dla uczniów dwudniowe warsztaty podnoszenia kompetencji osobistych i społecznych. Nauczyciele przedmiotów zawodowych omówią z uczniami zagadnienia wynikłe z programów staży oraz skonsultują z nauczycielem języka niemieckiego i angielskiego specyficzne dla danego kierunku słownictwo branżowe. Na tej podstawie nauczyciele języka przygotują i przeprowadzą zajęcia językowe w grupach zawodowych. Ponadto zakupimy dla uczniów odzież roboczą wymaganą przez organizatora staży.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Koszty utrzymania, podróż, ubezpieczenie, kieszonkowe, wycieczki do Berlina i Drezna oraz przejazdy lokalne w Niemczech zostaną pokryte z budżetu projektu. 

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

RODO

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!