20171018 120450118.10.2017 odbyły się w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery prezentacje podsumowujące wyjazd do Schkeuditz. Wykłady zostały poprowadzone dla uczniów klas 3 gimnazjum przez uczestników praktyk, którzy opowiedzieli o przebiegu wyjazdu. Uczniowie przedstawili program praktyk i program kulturowy, podkreślili również ilość zalet związanych z takim wyjazdem. Uczniowie poprawili swoje kompetencje praktyczne, postawy osobiste, umiejętności posługiwania się językiem obcym, podnieśli umiejętności organizacyjne oraz wiedzę o innych kulturach.

Uczniowie gimnazjum pozazdrościli uczniom technikum możliwości takiego wyjazdu za granicę i mają nadzieję, że w przyszłości również będą mogli skorzystać z takiej mobilności.