Uczniowie ZS10 na Politechnice Śląskiej

15 października odbyła się w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach konferencja podsumowująca III edycję Projektu Politechnika, którego popularność wśród młodzieży szkolnej i nauczycieli stale rośnie. Podczas konferencji zaprezentowano wszystkie prace badawcze w formie posterów, a zespół ekspertów nagrodził wyróżniające się projekty.

Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły:

Projekt Tadeusza Fengera, Patryka Kozaczkiewicza (5P) oraz Bartłomieja Ślusarza (3P) pt. „Nowatorski sposób pobierania próbek wody za pomocą drona” został wyróżniony jako jeden z sześciu najlepszych projektów! 🏆

Oraz nasz drugi projekt autorstwa Oliviera Grzegorczyka i Franciszka Kięczkowskiego (5 E/I), pt. „Robot edukacyjny z interaktywnym modułem segregacji śmieci” znalazł się wśród trzech projektów wyróznionych w ramach EURECA-PRO, jako projekt szczególnie zaangażowany w tematykę zrównoważonej produkcji i konsumpcji. 🏆

Opiekunem zespołów z ramienia Politechniki Śląskiej jest dr hab. inż. Roman Czyba, prof. PŚ, a szkolnymi opiekunami są mgr inż. Michał Gabryś i mgr inż. Sławomir Nadolski.

Pełna relacja z konferencji(link)

Członkowie wyróżnionych zespołów, w przypadku, gdy staną się studentami Politechniki Śląskiej, otrzymają stypendium w wysokości 700 zł miesięcznie w pierwszym roku studiów.

Ogromnie gratulujemy!!! 🤩🏆🤩