foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie. 13 grudnia 1981 - PAMIĘTAMY!

W ramach realizacji projektu „Pamięć 81: Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie - 13 grudnia 1981 - Pamiętamy!”, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego i Technikum w dniach 25-29.10. oglądali film pt. "Nie zabierajcie Mamy". Po projekcji filmu w klasach odbywały się dyskusje na temat kobiet internowanych podczas Stanu Wojennego.

Czytaj więcej: Nie zabierajcie MamyCzytaj więcej: Nie zabierajcie Mamy

Read more: Nie zabierajcie Mamy

Wystawa

W tym roku, 13 grudnia 2021, mija dokładnie 40 lat od wprowadzenia przez Generała Wojciecha Jaruzelskiego w całej Polsce stanu wojennego. Reżim komunistyczny uderzył w NSZZ „Solidarność” i skupioną wokół związku opozycję, chcąc ratować system. Czas stanu wojennego uznawany jest za jeden z najdramatyczniejszych okresów w powojennej historii Polski. Nasza…

Read more: Wystawa "Miejsce pamięci"

O projekcie


 PROJEKT

 

GDY GAŚNIE PAMIĘC LUDZKA, DALEJ MÓWĄ KAMIENIE – 13 GRUDNIA 1981 –  PAMIĘTAMY! 

Skierowany jest do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa śląskiego. jego głównym celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do świadomego przeżywania 40 rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.

logo do pobrania w formacie…

Read more: O projekcie

    

wst relpol phoenix contact LAPP GROUP

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!