foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

Czytaj więcej: FIND: wizyta na MalcieW dniach 20.05.2019-24.05.2019 pięcioro uczniów z Zespołu Szkół nr 10 wraz z trójką nauczycieli wzięło udział w wymianie uczniowskiej, połączonej ze spotkaniem projektowym, które miało miejsce na wyspie Gozo. W ramach wymiany uczniowie i nauczyciele wzięli udział w różnego typu zajęciach. Przez 3 dni uczniowie pracowali w międzynarodowych grupach budując układy elektryczne, korzystając ze sprzętu 3D, czy piekąc muffinki. Uczniowie odwiedzili również Centrum Naukowe „Explora” na Malcie, gdzie uczestniczyli w warsztatach z nauk ścisłych. Nawet zwiedzanie słynnej Cytadeli w Victorii połączone było z zajęciami matematyczno – fizycznymi. Grupy uczniów dostały do rozwiązania zadania związane z architekturą, budową Cytadeli a rozwiązanie tego problemu i sposób jego wypracowania grupy uczniów zaprezentowały na koniec konferencji.

Konferencja poświęcona była przedmiotom STEAM i robotyce oraz programowi Erasmus +.

Oprócz ciężkiej pracy uczniowie i nauczyciele mieli okazję zwiedzić całe Gozo, poznać jego historię i rozkoszować się pięknymi widokami i pogodą. Był to na pewno pełen wrażeń, niezapomniany tydzień dla wszystkich.

Film 1 - episode 38 - część o projekcie zaczyna się 19:25

Film 2

W dniach 3-6.04.2019 czworo nauczycieli z Zespołu Szkół nr 10 wzięło udział w siódmym spotkaniu projektowym w Coventry, w Wielkiej Brytanii. Koordynatorzy projektu przeanalizowali raport końcowy i napisali szkic tego raportu.
Pozostali nauczyciele przeprowadzili lekcje z uczniami pierwszych klas szkoły Howes Primary School oraz obserwowali zajęcia prowadzone przez…

Read more: FIND: Spotkanie projektowe w Coventry

W dniach 5.11-6.11.2018 w naszej szkole odbyło się siódme spotkanie robocze w ramach projektu FIND. W spotkaniu wzięli udział wszyscy koordynatorzy projektu, jak również dyrektorzy i nauczyciele szkół. Przewodnim tematem spotkanie były aplikacje - a głównie ich tworzenie.

W związku z tym tematem wszyscy uczestnicy spotkania, jak…

Read more: FIND: Zabrze 2018

FIND: Steam rap na Sycylii

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 10 właśnie wrócili z Sycylii. W ciągu pięciu dni wraz z przedstawicielami Włoch, Malty, Anglii, Norwegii i Grecji w ramach projektu Erasmus plus wzięli udział w konferencji poświęconej roli kobiet w rozwoju nauki oraz zajęciach związanych z przygotowaniem prezentacji na temat życia i osiągnięć…

Read more: FIND: Steam rap na Sycylii

    

wst relpol phoenix contact LAPP GROUP

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!