porozumienie1Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik oraz rektor Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk wraz z dyrektorem Zespołu Szkół nr 10 w Zabrzu Mirosławem Mendeckim, podpisali 19 czerwca 2019 r. porozumienie o współpracy naukowej i dydaktycznej.

Celem porozumienia jest objęcie przez Politechnikę Śląską patronatu naukowego w dziedzinie cybernetyki nad uczniami i nauczycielami Technikum nr 7 Zespołu Szkół nr 10 w Zabrzu, a tym samym rozwój kontaktów w sferze działań dydaktycznych i naukowych, tworzenie możliwości rozwoju indywidualnych zainteresowań i umiejętności uczniów szkoły oraz prowadzenie wymiany doświadczeń w zakresie nauczania i wychowania młodzieży, pomiędzy nauczycielami ZS nr 10 a pracownikami naukowo-dydaktycznymi Politechniki Śląskiej.

TECH braz 2020 mm