Drodzy Maturzyści.

Poniżej przedstawiamy wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminów w 2020 r.

do pobrania plik pdf

Proszę przeczytać uważnie i dostosować się do zaleceń, które będą stosowane dla ochrony zdrowia wszystkich osób uczestniczących w egzaminie.

Informacja dotycząca egzaminów ustnych:

W 2020 r. nie przeprowadza się egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych oraz przedmiotów dodatkowych w części ustnej, z wyjątkiem:

Do części ustnej przystąpią tylko absolwenci, którzy do 7 lutego br. złożyli deklarację przystąpienia do egzaminu maturalnego, a do 22 maja przekażą do dyrektora szkoły lub dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej (w zależności od tego, do kogo składali deklarację) informację o chęci przystąpienia do części ustnej egzaminu z jednego lub więcej przedmiotów – ze względu na konieczność przekazania wyniku z tego egzaminu lub tych egzaminów w postępowaniu rekrutacyjnym na uczelnię zagraniczną.

Do części ustnej egzaminu maturalnego z języka obcego nowożytnego będą mogli również przystąpić absolwenci, aby zrealizować postanowienie umowy międzynarodowej.

Jednocześnie proszę na bieżąco sprawdzać wiadomości w mobidzienniku oraz komunikaty na stronie szkoły.

Szczegółowe informacje dotyczące egzaminów w 2020 r.

1.Harmonogram egzaminów ósmoklasisty, maturalnego i zawodowego

2. Zasady przeprowadzania egzaminów w 2020 r. – regulacje prawne