foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

IMG 5099Dzień 17.10.2016 okazał się być wyjątkowym dla szkoły. O godzinie 16:00 nasza grupa teatralna po raz pierwszy miała zaszczyt wystąpić w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Zabrzu. Tematem dramatu czytanego - imprezy towarzyszącej XVI Festiwalowi Dramaturgii Współczesnej - było życie i twórczość wielkiej, polskiej artystki Violetty Villas. Dominika Pisarska tego dnia była niczym zmartwychwstała piosenkarka. Odegrała swoją rolę na medal. Piosenka "List do matki", niezaprzeczalnie poruszyła nasze serca. W fantastyczny sposób ukazała rozterki, pasję, marzenia bohaterki przedstawienia pt. "Nikt mnie nie poznał". Należy pamiętać, że na scenie wystąpili również inni uczniowie szkoły, m.in. maturzyści: Patrycja Goszczyńska, Przemek Garbowski, Artur Babciński, Wiktoria Griner, Weronika Sąpor. Każdy odegrał swoją rolę bardzo dobrze. Myślę, że wielu z nas nie pomyślałoby nawet, jakich aktorów mamy w naszej szkole! Ogromne znaczenie w spektaklu mieli młodzi muzycy Zespołu Szkół nr 10 jak np. Dominika Walz, która bajecznie zagrała na flecie, czy Karolina Badura - nasza wiolonczelistka i skrzypaczka - Paulina Pudlo.

Uczniowie ZS 10 po raz pierwszy wystawili dramat czytany, ale trzeba przyznać, że z ogromnym sukcesem. Gratulacje należą się nie tylko im, ale przede wszystkim pani Beacie Wyrzykowskiej- Piesik, która przygotowując uczniów do występu, wykonała kawał dobrej roboty! Możemy być dumni, że mamy tak utalentowane osoby w naszej szkole! 

Chapeau bas!

S. Maligłówka i A. Augustyniak kl. IIIo

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

TECH braz 2020 mm

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!