foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

Moda na polskiOrganizatorzy (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 12 w Zabrzu oraz zabrzański MOK) kolejny raz pokazali piękno naszego języka ojczystego. Muzycznie spotkanie uświetnili: Zabrzański Chór Młodzieżowy Resonans con tutti im. Norberta Grzegorza Kroczka pod dyr. W. Gałązki, „Zdziesiątkowani” z mikulczyckiej „Dziesiątki” pod kier. B. Wyrzykowskiej-Piesik, wokaliści i instrumentaliści z Liceum Ogólnokształcącego nr 3 w Zabrzu pod kier. K. Kupiec.

Usłyszeć można było piosenki „z tekstem”: K. Sienkiewicza, W. Belona, M. Peszek, A. Nowaka oraz J. Przybory oraz fragmenty dzieł: St. Bieniasza, T. Zubilewicza, H. Bienka oraz W. Helduczka.

W wydarzeniu udział wzięła m.in. prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, która pogratulowała młodzieży wspaniałych występów, dyrektor Biblioteki Śląskiej prof. zw. dr. hab. Jan Malicki oraz radny Rady Miasta Zabrze Dariusz Waleriański, przewodniczący Komisji Kultury.

strona UM

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

TECH braz 2020 mm

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!