foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

Czytaj więcej: By być zdrowszym - warsztatyW dniu 16 czerwca 2014 roku odbyły się warsztaty z dietetyki dla 3 C gimnazjum. Uczniowie zostali zaproszeni przez 2 mop LO i prowadzącą zajęcia Irenę Bacz. Uczniowie ci realizują przedmiot Dietetyka i odnowa biologiczna w ramach rozszerzeń.

Tematem zajęć było zdrowe odżywianie się, które jest istotnym elementem jakościowym życia i częścią edukacji ogólnej. Szczególnie wśród dzieci i młodzieży należy rozwijać programy promujące zdrowe odżywianie. Ankieta przeprowadzona na początku lekcji udowodniła, że jest to problem. Wynik potwierdził, że – czas poważnie zatroszczyć się o zdrowie.

Uczniowie 2 mop starali się uświadomić swoim młodszym kolegomCzytaj więcej: By być zdrowszym - warsztaty jakie błędy popełniają, co muszą wiedzieć o racjonalnym odżywianiu, podali 20 wartościowych produktów, które powinny się znaleźć w ich diecie. Na koniec lekcji podali złote reguły czyli praktyczne zasady zdrowego odżywiania.

Celem lekcji 2 mop było uświadomienie swoim młodszym kolegom, że zdrowe odżywianie się ma zasadnicze znaczenie, ze względu na perspektywę dłuższego i aktywnego życia. 2 mop to już wie po roku nauki dietetyki i mają nadzieję, że po lekcji ich koledzy też już wiedzą.

link do galerii

Z dietetyką za pan brat

Dlaczego dietetyka i odnowa biologiczna znalazła się wśród przedmiotów rozszerzonych w Zespole Szkół nr 10 w Zabrzu?

Po pierwsze aby przekazać młodym ludziom aktualnej wiedzy z zakresu żywienia człowieka w różnych warunkach środowiskowych i umiejętności planowania żywienia.

Współczesne szybkie tempo życia, przeciążenie nauką, często męczące dojazdy do szkoły, nauka poza miejscem…

Read more: Z dietetyką za pan brat

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

TECH braz 2020 mm

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!