foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

Uczniowie i nauczyciele Technikum nr 7 uczestniczą w międzynarodowym projekcie, w którym przy okazji budowy radiowo sterowanej zabawki - drona, będą mogli zdobywać nowe doświadczenia i wiedzę w zakresie kształcenia zawodowego. Koordynatorem projektu jest hiszpańska szkoła IES La Foia. Oprócz naszej szkoły partnerami w projekcie są szkoły z Chorwacji i Słowenii. Naukowe wsparcie popczas prac projektowych zapewnią eksperci z hiszpańskiej firmy Aiju, którzy mają duże doświadczenie zarówno w rozwijaniu nowoczesnych technologii jak i w przeróżnych szkoleniach.

Projekt współfinansowany jest przez Komisję Europejską w ramach programu Erasmus +. Celem projektu jest zdobycie nowych i zastosowanie już zdobytych umiejętności poprzez wykorzystanie złożonego drona. Projekt ma skupiać uczniów i nauczycieli kształcenia zawodowego w różnych obszarach wiedzy i różnych krajów, mając na celu zapewnienie holistycznego podejścia i zachęcenie do rozwoju zawodowego.

W pierwszym roku realizacji projektu, nauczyciele i eksperci Aiju opracują materiały edukacyjne które będą realizowane przez uczniów w ciągu najbliższych dwóch lat trwania projektu. W tym celu w każdej partnerskiej szkole zostaną utworzone multidyscyplinarne zespoły uczniów, które będą współpracować ze sobą w swoich dziedzinach. Pojawiają się tutaj pojęcia innowacyjności produktów, pracy zespołowej, doskonalenie języka angielskiego i wiedzy o trendach nowoczesnej technologii.

Hiszpańska firma AIJU mając doświadczenie w rozwoju nowoczesnych produktów zapewni wsparcie jako konsultant w tworzeniu i otrzymaniu wysokiej jakości materiałów edukacyjnych. Uczniowie poznają i będą uczyć się używać nowych pojęć stosowanych w biznesie podczas tworzenia nowego produktu (drona), będą doświadczać wizję świata zawodowego, gdzie praca zespołowa jest niezbędna. W związku z czym uczniowie z hiszpańskiej szkoły IES La Foia będą zdobywać wiedzę na temat elementów plastikowych samolotów bezzałogowych, polski zespół będzie pracować nad oprogramowaniem sterującym drona, uczeń słoweński zapewni swoją wiedzę w dziedzinie elektroniki i oceny w tunelu aerodynamicznym, a Chorwacki uczeń przyczyni się do stworzenia kilku części na maszynach CNC. W końcowym efekcie wszystkie zespoły wymieniają się swoją wiedzą ze swoimi rówieśnikami. Tak więc wszyscy będą przeszkoleniu w różnych dyscyplinach.

W efekcie końcowym każda że szkół będzie miała na swoim wyposażeniu pięć dronów. Będzie to efekt pracy zespołowej w ciągu trzech lat pracy w projekcie. Oprócz tego powstałe na platformach edukacyjnych kursy będą mogły w przyszłości być wykorzystywane na lekcjach z przedmiotów zawodowych. Polska drużyna mająca w posiadaniu drukarkę 3D, będzie mogła dodatkowo uczestniczyć w produkcji części plastikowych drona, zdobywając przy tym dodatkowe umiejętności.

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

TECH braz 2020 mm

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!