foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

arduinoday2016W dniu 2.04.2016 świętowaliśmy kolejny Arduino Day. Wśród 331 wydarzeń, które odbywały się w 68 krajach nie mogło zabraknąć naszych przedstawicieli – polskie obchody Arduino Day miały miejsce w warszawskim Centrum Nauki Kopernik, w rzeszowskim Imperium Techniki i na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Grupa uczniów zaangażowanych w projekcie DroneTeam wraz z opiekunami udała się do Gliwic, gdzie uczestniczyła w interaktywnych wykładach i warsztatach Arduino. Uczestnicy mieli możliwość wysłuchania wykładów pt.: „Czym jest Arduino?” (ElektroPrzewodnik), „Arduino w mechatronice” (Mechatronik.pl), „Arduino vs. Intel Galileo” (Tomasz Jaeschke) oraz „Kierunki rozwoju systemów wbudowanych” (FP Instruments). W czasie panelu projektowego uczestnicy ArduinoDay wybierali najlepsze rozwiązanie z kilkunastu zaproponowanych na bazie Arduino. Najwięcej głosów zdobył prototyp bionicznej ręki. Konkursy wyłoniły także najstarszego (54 lata) i najmłodszego (9 lat) uczestnika warsztatów. Najliczniejsza, zorganizowana grupa w czasie warsztatów zajęła aż cztery stanowiska ćwiczeniowe. Na płytkach Arduino Uno mieliśmy możliwość pracy nad licznymi problemami elektroniczno-programistycznymi. Należy nadmienić, że Paweł Neclaw otrzymał nagrodę książkową za rozwiązanie jednego z problemów, które postawili przed nami organizatorzy.

Szkoda tylko, że warsztaty trwały tak krótko… z chęcią pozostalibyśmy dłużej, ale nie możemy narzekać. Szczególnie po całym dniu spędzonym w towarzystwie małych płytek uruchomieniowych, dających tak wiele radości i możliwości… 

link do galerii

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

TECH braz 2020 mm

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!