foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

W dniach od 17 kwietnia do 20 kwietnia dwóch nauczycieli p. Małgorzata Jurczyk i p. Wirginia Tomczyk brały udział w drugim międzynarodowym spotkaniu, które miało miejsce w miejscowości Sisak - centralna Chorwacja.

Spotkanie było bardzo pracowite, ale zarazem bardzo interesujące.

Nasi gospodarze przedstawili kilka ciekawych prelekcji . Główną tematyką był oczywiście dron, jego podstawowe elementy składowe, jakie problemy mogą wynikać podczas montażu własnego drona. Ale oprócz głównego tematu związanego z dronami mieliśmy okazję posłuchać ciekawej prelekcji o tematyce wydruków i także samych drukarek 3D. Szkoła Sisak zaprezentowała nam pokaźną drukarkę 3D, w której można drukować elementy o większych gabarytach.

Nasi partnerzy Chorwaci i Slowenii szczycą się osiągnięciami z zakresu promowania oszczędności energii. Tym razem szkoła chorwacka zaprezentowała pojazd własnej konstrukcji, który napędzany jest energią słoneczną. Szkoły wystawiają ten sprzęt na zawodach, wszystko jest odpowiednio nagłaśniane, i w taki oto sposób reklamowana jest i szkoła i nowoczesne technologie pozwalające na oszczędność energii elektrycznej.

Z kolei uczniowie także pochwalili sie swoimi osiągnięciami. Na zorganizowanych warsztatach, podzieli sie swoja wiedzą pracując na zestawach arduino, pochwali się także swoimi osiągnięciami w dziedzinie programowania. I tak zaprezentowane zostały nam stworzone przez uczniów, aplikacje dedykowane na urządzenia mobilne, gry, które także z powodzeniem mogą być używane na urządzeniach mobilnych.

Zakończeniem sptkania była krótka wycieczka w tutejszej warowni "Stary grad". Przewodnik pokrótce zapoznał nas z najważniejszymi dziejami miasta Sisak.

Wyjazd był bardzo udany. Kolejne spotknie jest planowane na czerwiec i odbędzie się w Polsce w dniach 27, 28 czerwiec. Będziemy prezentować naszą pracę w prjekcie i plany związane z dalszą działalnością.

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

TECH braz 2020 mm

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!