foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

b_150_100_16777215_00_images_galeria_projekty_DroneTeam_conference_6_june_25konferencja6czerwiec.jpg

W dniu 6 czerwca 2016 roku w Zespole Szkół nr 10 odbyła się konferencja upowszechniająco-szkoleniowa mająca na celu przybliżenie uczniom świata dronów, pokazanie jak poprzez zabawę można w dość łatwy sposób rozszerzyć swoje horyzonty, przybliżyć wiedzę z różnych przedmiotów. Konferencję zaszczycili swoją obecnością między innymi Naczelnik Wydziału Oświaty w Zabrzu pani Ewa Wolnica, Przewodniczący Komisji Oświaty pan Janusz Bieniek, doradca metodyczny nauczycieli przedmiotów zawodowych pani Lucyna Kubicka. Konferencję wspólnie z naszym gościem panią Ewą Wolnicą otworzył dyrektor Zespołu Szkół nr 10 Mirosław Mendecki.55konferencja6czerwiec 52konferencja6czerwiec 48konferencja6czerwiec 13konferencja6czerwiec

Świat bezzałogowych platform latających przybliżył nam swoim wykładem dr inż. Roman Czyba, który z ramienia Politechniki Śląskiej również zaszczycił nas swoja obecnością. Natomiast studenci Politechniki Śląskiej członkowie Koła (Maciej Galeja, Karol Hanke i Karol Kreihs) na przykładzie swojej działalności w Międzywydziałowym Kole Naukowym Bezzałogowych Obiektów Latających „High Flyers” zachęcali do pogłębiania swojej wiedzy poprzez tworzenie konkretnych projektów. W ciekawy sposób zaprezentowali swoją jakże pasjonującą pracę w kole, w jaki sposób zdobyte doświadczenia mogą zaowocować w przyszłej pracy zawodowej. Natomiast przedstawiciel firmy Custom Copters pan Michał Hecel przedstawił nam aspekty prawne związane z użytkowaniem dronów. Pan Michal Hecel był studentem Politechniki Śląskej, a także był członkiem koła „High Flyers”. Efektem tej pracy jest właśnie powstanie firmy Custom Copters, której to pan Michal Hecel jest właścicielem.

Z kolei Małgorzata Jurczyk, która jest koordynatorem międzynarodowego projektu Drone Team zaprezentowała cele i działania tegoż projektu. Na zakończenie konferencji Sławomir Nadolski, członek zespołu projektowego, opisał korelację międzyprzedmiotową na przykładzie zajęć programowania i budowania drona.

41konferencja6czerwiec6konferencja6czerwiec31konferencja6czerwiec43konferencja6czerwiec

Projekt Drone Team rozpoczął swoją działalność w wrześniu 2015 roku. Na przełomie roku szkolnego 2015/2015 odbyły się dwa spotkania projektowe w Hiszpanii i w Chorwacji. Teraz w czerwcu my będziemy gospodarzem następnego spotkania projektowego. W trakcie działalności zagłębiamy się w problematykę budowania drona, przepisów bezpieczeństwa dotyczących ich użytkowania, próbujemy swoich sił w programowaniu trajektorii lotu.

Niewątpliwą atrakcją wydarzenia była wystawa sprzętu - Bezzałogowych Obiektów Latających Koła Naukowego Politechniki Śląskiej „High Flyers”.

Artykuł o konferencji na stronie miedzywydziałowego koła naukowego High Flyers działającego przy Politechnice Śląskiej Gliwice - link

link do galerii

    

wst relpol phoenix contact LAPP GROUP

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!