foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

b_150_100_16777215_00_images_galeria_projekty_DroneTeam_conference_6_june_25konferencja6czerwiec.jpg

W dniu 6 czerwca 2016 roku w Zespole Szkół nr 10 odbyła się konferencja upowszechniająco-szkoleniowa mająca na celu przybliżenie uczniom świata dronów, pokazanie jak poprzez zabawę można w dość łatwy sposób rozszerzyć swoje horyzonty, przybliżyć wiedzę z różnych przedmiotów. Konferencję zaszczycili swoją obecnością między innymi Naczelnik Wydziału Oświaty w Zabrzu pani Ewa Wolnica, Przewodniczący Komisji Oświaty pan Janusz Bieniek, doradca metodyczny nauczycieli przedmiotów zawodowych pani Lucyna Kubicka. Konferencję wspólnie z naszym gościem panią Ewą Wolnicą otworzył dyrektor Zespołu Szkół nr 10 Mirosław Mendecki.55konferencja6czerwiec 52konferencja6czerwiec 48konferencja6czerwiec 13konferencja6czerwiec

Świat bezzałogowych platform latających przybliżył nam swoim wykładem dr inż. Roman Czyba, który z ramienia Politechniki Śląskiej również zaszczycił nas swoja obecnością. Natomiast studenci Politechniki Śląskiej członkowie Koła (Maciej Galeja, Karol Hanke i Karol Kreihs) na przykładzie swojej działalności w Międzywydziałowym Kole Naukowym Bezzałogowych Obiektów Latających „High Flyers” zachęcali do pogłębiania swojej wiedzy poprzez tworzenie konkretnych projektów. W ciekawy sposób zaprezentowali swoją jakże pasjonującą pracę w kole, w jaki sposób zdobyte doświadczenia mogą zaowocować w przyszłej pracy zawodowej. Natomiast przedstawiciel firmy Custom Copters pan Michał Hecel przedstawił nam aspekty prawne związane z użytkowaniem dronów. Pan Michal Hecel był studentem Politechniki Śląskej, a także był członkiem koła „High Flyers”. Efektem tej pracy jest właśnie powstanie firmy Custom Copters, której to pan Michal Hecel jest właścicielem.

Z kolei Małgorzata Jurczyk, która jest koordynatorem międzynarodowego projektu Drone Team zaprezentowała cele i działania tegoż projektu. Na zakończenie konferencji Sławomir Nadolski, członek zespołu projektowego, opisał korelację międzyprzedmiotową na przykładzie zajęć programowania i budowania drona.

41konferencja6czerwiec6konferencja6czerwiec31konferencja6czerwiec43konferencja6czerwiec

Projekt Drone Team rozpoczął swoją działalność w wrześniu 2015 roku. Na przełomie roku szkolnego 2015/2015 odbyły się dwa spotkania projektowe w Hiszpanii i w Chorwacji. Teraz w czerwcu my będziemy gospodarzem następnego spotkania projektowego. W trakcie działalności zagłębiamy się w problematykę budowania drona, przepisów bezpieczeństwa dotyczących ich użytkowania, próbujemy swoich sił w programowaniu trajektorii lotu.

Niewątpliwą atrakcją wydarzenia była wystawa sprzętu - Bezzałogowych Obiektów Latających Koła Naukowego Politechniki Śląskiej „High Flyers”.

Artykuł o konferencji na stronie miedzywydziałowego koła naukowego High Flyers działającego przy Politechnice Śląskiej Gliwice - link

link do galerii

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

TECH braz 2020 mm

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!