foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

Zbliża się koniec roku szkolnego, a więc nadszedł czas na pierwsze podsumowania działalności uczniów naszej szkoły. W tym krótkim artykule bierzemy pod lupę aktywność grupy dziennikarskiej z klas drugich liceum, która prężnie rozwijała swoje pasje na polu kulturowym.

Warsztaty dziennikarskie to nie tylko spędzanie lekcji w klasach, tworzenie artykułów, czy zgłębianie tajników pracy czwartej władzy. To przede wszystkim wychodzenie poza ramy programu nauczania, o czym mogli przekonać się tegoroczni debiutanci dziennikarstwa. Liczne wyjścia do Teatru Nowego w Zabrzu odsłoniły im paletę spektakli, wśród których każdy znalazł coś dla siebie, począwszy od skandalizujących („Kocham” w reżyserii Krzysztofa Prusa), przez poruszające ważne kwestie społeczne („Top Dogs” Grzegorza Kempinsky’ego), skończywszy na sięgających po historię („Obywatel K.” Artura Pałygi). Choć opinie na ich temat są podzielone, każdy z nich był interesującym doświadczeniem, wypełnionym śmiechem, dyskusjami, dygresją, a w przyszłości- dobrymi wspomnieniami. Należy również dodać, że wiele uczniów polubiło teatr i już nigdy więcej nie będą go omijać szerokim łukiem.

Pomysł rozszerzenia działalności dziennikarzy na pole teatralne wypalił. Teraz wypada mieć nadzieję, że przyszły rok szkolny zaowocuje uczęszczaniem na nowe spektakle, a młodzi i w wakacje nie zapomną o teatrze.

K. Smutek 2m

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

TECH braz 2020 mm

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!