foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

Niektórzy mogą się zastanawiać, czy piwnica to odpowiednie miejsce na debiuty, a zwłaszcza debiuty poetyckie. Z kolei innych zdziwi, czemu taka piwnica napisana jest wielką literą. Pewnie obiekcje jednych i drugich byłyby uzasadnione, gdyby nie chodziło tu o Piwnicę Rysia, mieszczącą się w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 i odbywające się w niej warsztaty literackie pod czujnym okiem Macieja Szczawińskiego, krytyka literackiego, poety, a także redaktora kilku audycji w Radiu Katowice. Uczennica naszej szkoły, Jagoda Glinczewska z klasy 2o, w miniony poniedziałek (tj. 21.09.2015) miała okazję zaprezentować panu Szczawińskiemu i pozostałym uczestnikom warsztatów swoje wiersze, tym samym zaliczając debiut. Pasjonująca się dziełami Sylvii Plath Jagoda, usłyszała mnóstwo pochlebnych słów, wśród których - tu trzeba się pochwalić - parę razy padł „talent”, a poszczególne wersy określone zostały mianem „świetnych”…

Mroczne, niezwykle obrazowe utwory pozwoliły siedemnastolatce wstąpić do społeczności Piwnicy Rysia. Nam, pospolitym zjadaczom chleba, pozostaje tylko pogratulować i liczyć, że zagości w niej na długo.

Katarzyna Smutek kl. 3m

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

TECH braz 2020 mm

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!