Niektórzy mogą się zastanawiać, czy piwnica to odpowiednie miejsce na debiuty, a zwłaszcza debiuty poetyckie. Z kolei innych zdziwi, czemu taka piwnica napisana jest wielką literą. Pewnie obiekcje jednych i drugich byłyby uzasadnione, gdyby nie chodziło tu o Piwnicę Rysia, mieszczącą się w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 i odbywające się w niej warsztaty literackie pod czujnym okiem Macieja Szczawińskiego, krytyka literackiego, poety, a także redaktora kilku audycji w Radiu Katowice. Uczennica naszej szkoły, Jagoda Glinczewska z klasy 2o, w miniony poniedziałek (tj. 21.09.2015) miała okazję zaprezentować panu Szczawińskiemu i pozostałym uczestnikom warsztatów swoje wiersze, tym samym zaliczając debiut. Pasjonująca się dziełami Sylvii Plath Jagoda, usłyszała mnóstwo pochlebnych słów, wśród których - tu trzeba się pochwalić - parę razy padł „talent”, a poszczególne wersy określone zostały mianem „świetnych”…

Mroczne, niezwykle obrazowe utwory pozwoliły siedemnastolatce wstąpić do społeczności Piwnicy Rysia. Nam, pospolitym zjadaczom chleba, pozostaje tylko pogratulować i liczyć, że zagości w niej na długo.

Katarzyna Smutek kl. 3m

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!