foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

Dnia 13.10.2015 r. członkowie zajęć artystyczno-dziennikarskich uczestniczyli w poranku muzycznym w filharmonii zabrzańskiej. Tematem przewodnim spektaklu była muzyka filmowa. Orkiestra rozpoczęła mocnym akcentem w postaci czołówki z filmu ,,Siedmiu wspaniałych". Dyrygent przedstawił nam pokrótce historię muzyki filmowej w sposób bardzo komunikatywny, gdyż na sali znajdowały się również przedszkolaki. Usłyszeliśmy melodie z filmów takich jak: ,,Deszczowa piosenka", ,,Król lew" czy ,,Różowa pantera". Pytania dyrygenta, jak i odpowiedzi przedszkolaków dostarczyły nam wiele uśmiechu. Koncert zakończył się głównym motywem muzycznym z filmu ,,Piraci z Karaibów". Jak powiedział Jerzy Waldorff : ,,Muzyka łagodzi obyczaje". Poranki takie jak nasz dzisiejszy z pewnością potrafią wprowadzić w dobry humor od samego świtu oraz zapewnić uśmiech na cały dzień. Na pewno wielu z nas będzie odwiedzać piękny budynek zabrzańskiej filharmonii!

Magda Szołdra kl. 3m

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

TECH braz 2020 mm

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!