foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

naglowekEksperyment pedagogiczny "Przyszłość w moich rękach"  jest nowatorskim rozwiązaniem modyfikującym warunki, organizację zajęć edukacyjnych i zakres treści nauczania. Będzie przeprowadzony w Zespole Szkół nr 10 za zgodą Ministra Edukacji Narodowej.

Fundamentalnym założeniem tego eksperymentu jest współpraca z Wydziałem Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej. Dzięki tej współpracy uczniowie będą mogli uczestniczyć w zajęciach organizowanych na terenie Politechniki Śląskiej, korzystając z laboratoriów i sal wykładowych przeznaczonych dla studentów Wydziału Inżynierii Biomedycznej, a ponadto w pełni wykorzystać dobrze wyposażone pracownie szkoły do wykonywania wielu interesujących doświadczeń, pomiarów, a także znacznie rozszerzać treści nauczania wykraczające poza podstawę programową.

Eksperyment pedagogiczny "Przyszłość w moich rękach" skierowany jest głównie do uczniów klas drugich VII Liceum Ogólnokształcącego. Będzie realizowany jako nadobowiązkowe zajęcia edukacyjne, na które zgodę wyrażają rodzice. Ma obejmować uczniów, którzy poszerzając i pogłębiając swoją wiedzą z fizyki chcą przygotować się do studiów przyrodniczych, technicznych czy matematycznych. Z oferty mogą skorzystać uczniowie, którzy uczą się fizyki na poziomie rozszerzonym jak i tacy, którzy z różnych przyczyn nie mogli wybrać tego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, a jednak planują wykorzystywać wiedzę fizyczną w przyszłych studiach i pracy. Eksperyment ten może być także szczególnie interesujący dla uczniów, którzy chcą kontynuować naukę na Akademii Medycznej, ze względu na ściśle związaną z medycyną tematykę zajęć zaproponowaną przez Wydział Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej.

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

TECH braz 2020 mm

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!