Projekt w ramach akcji partnerstwa strategiczne - współpraca szkół w programie Erasmus+

FIND: Find Inventors, New Discoveries

Od 1 września 2016 r. ruszył w naszej szkole projekt FIND. Ma on na celu rozwijanie umiejętności z zakresu nauk matematycznych. Chcemy „odczarować” nauki ścisłe, przybliżyć je naszym uczniom, spowodować - poprzez innowacyjne działanie – ich zainteresowanie tą dziedziną. Celem projektu jest poprawa jakości nauczania przedmiotów ścisłych zarówno na poziomie szkoły podstawowej, jak i średniej, a tym samym zmniejszenie przepaści pomiędzy chłopcami a dziewczynami studiującymi nauki ścisłe.

Koordynator : Wielka Brytania, Coventry (Howes Primary School)

Partnerzy:

• Polska, Zabrze (Zespół Szkół nr 10 im. prof. J. Groszkowskiego)
  • Malta, Gozo (Gozo College Boys' Secondary School)
  • Włochy, Sycylia ( I.C. "BAGHERIA IV-ASPRA")
  • Grecja, Patras (49 Dimotiko Scholeio Patras)
  • Norwegia, Lunde (Lunde 10-årige skole)

Zapraszam chętnych uczniów naszej szkoły do udziału w pracach projektu!

Iwona Słonka - koordynator

TECH braz 2020 mm