foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

Deklaracja dostępności

findUczennice z pomocą pana Nadolskiego stworzyły logo, które będzie startowało w konkursie na logotyp naszego projektu.

Uczniowie namalowali plakat pt. naukowiec w pracy. Tym sposobem chcieliśmy na początku projektu zbadać wyobrażenia uczniów o profesji czy pracy naukowca. Omówiliśmy z uczniami ich wyobrażenia o naukowcach i stereotypy oraz jakie według nich atrybuty charakteryzują naukowca. Wspólne spotkanie uczestników projektu w tzw. Zakątku projektu FIND  uświadomiło zebranym stereotypowy sposób postrzegania naukowca. Rozwieszone na ścianach plakaty ukazują bowiem zazwyczaj mężczyznę w średnim wieku ( rzadziej kobietę) z rozwianymi włosami, w okularach i w białym fartuchu. Naukowiec ten trzyma w ręku probówkę z różnymi roztworami lub kolbę laboratoryjną.

Wystawa prac jest dostępna do obejrzenia na szkolnych korytarzach oraz tutaj, prace wystawiono również na Twitterze i Facebooku.

Uczniowie wzięli udział w ankiecie dotyczącej ich wiedzy na temat STEAM (tutaj)

Nasza szkoła stworzyła ankietę dla nauczycieli dotyczącą nauczania i wprowadzania Treści STEAM a także stosowania nowoczesnych technologii w procesie nauczania. Wszyscy nauczyciele ze szkół partnerskich wzięli udział w badaniu  a nasza szkoła opracowała wyniki.

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

RODO

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!