foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

28783129 1207379416059459 3197397590442246144 oW dniach 28.02.2018-4.03. w Patras, w Grecji odbyło się piąte spotkanie robocze w ramach projektu FIND. W spotkaniu wzięli udział wszyscy koordynatorzy projektu, jak również dyrektorzy i nauczyciele szkół. W trakcie spotkania koordynatorzy przedstawili sprawozdania z przeprowadzonych działań. Dokonano ewaluacji realizacji projektu. Ponadto uczestnicy ustalili plan pracy na najbliższe miesiące, szczególnie koncentrując się na learning activity – wymianie uczniowskiej na Sycylii. Ponadto nauczyciele dzielili się wiedzą na temat innowacyjnych metod nauczania. Reprezentanci poszczególnych krajów przedstawili metody wykorzystywane przez nich na lekcjach. Grecja pokazała prezentację na temat „Flipped Classrooms”. Poznaliśmy również różne ciekawe zagadnienia, które uatrakcyjniają lekcje np. Aurasma, Quest to learn, Edmodo, Mindomo, Thinkercad, LAMS czy Kahoot. Szkoła grecka, współpracując z Wydziałem Edukacji Grecji Zachodniej i Wydziałem Technologicznym Uniwersytetu w Patras, zorganizowała jednodniową konferencję dla szkół w Patras na temat roli przedmiotów STEAM w przyszłości edukacji „Let’s FIND the education of our future, through STEAM process”. W konferencji wzięli udział wszyscy uczestnicy wizyty roboczej a także nauczyciele z lokalnych szkół. Wysłuchaliśmy wykładów na temat dźwięku i jego postrzegania w sztuce, na temat energii, robotów itp. Wszyscy uczestniczyli czynnie w warsztatach mających na celu wykazanie korelacji pomiędzy nauką a sztuką. Ostatni dzień przeznaczono na zwiedzanie. Zobaczyliśmy przepiękne miasteczko Nafplio, kiedyś jeden z najbardziej znaczących greckich ośrodków miejskich, a przez pewien czas nawet stolica państwa. Dziś jest to niewielkie miasto, które szczyci się przede wszystkim XVIII-wiecznym, imponującym zabytkiem, jakim jest twierdza Palamidi. Zwiedziliśmy również Amfiteatr w Epidauros. Jest to wyjątkowe miejsce. To największy i najpiękniejszy z zachowanych teatrów antycznych. A w dodatku posiada unikalną akustykę. Był to bardzo owocny wyjazd.
Galeria zdjęć (1)
Galeria zdjęć (2)

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

TECH braz 2020 mm

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!