foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

W dniach 5.11-6.11.2018 w naszej szkole odbyło się siódme spotkanie robocze w ramach projektu FIND. W spotkaniu wzięli udział wszyscy koordynatorzy projektu, jak również dyrektorzy i nauczyciele szkół. Przewodnim tematem spotkanie były aplikacje - a głównie ich tworzenie.

W związku z tym tematem wszyscy uczestnicy spotkania, jak również niektórzy uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w konferencji naukowej na Politechnice Śląskiej. W pierwszej części konferencji uczestnicy zostali zapoznani z jaskinią 3D. Wysłuchaliśmy wykładu na temat możliwości systemu 3D i wykorzystania jaskini w medycynie i sporcie. Następnie Dziekan Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki zapoznał nas z pracą swojego departamentu i wysłuchaliśmy wykładu na temat wirtualnej, poszerzonej i mieszanej rzeczywistości.

Następnego dnia w szkole kontynuowaliśmy te tematy.

Uczeń Tomasz Kądziołka przedstawił prezentację na temat tworzenia aplikacji, Mateusz Greiner pokazał najlepsze aplikacje stosowane przez uczniów w celu uczenia się. Pan Witold Brandys prowadził warsztaty dotyczące Arduino. Pani Tomczyk pochwaliła się rezultatami jej projektu związanego z tworzeniem robotów.

W trakcie spotkania, kiedy nauczyciele brali udział w warsztatach, koordynatorzy przedstawili sprawozdania z przeprowadzonych działań. Dokonano ewaluacji realizacji projektu. Ponadto uczestnicy ustalili plan pracy na najbliższe miesiące, szczególnie koncentrując się na learning activity – wymianie uczniowskiej na Malcie.

Wszyscy uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na zwiedzanie jednej z atrakcji zabrzańskiego szlaku turystyki industrialnej - Sztolni Królowa Luiza. W trakcie przepływu łodziami i spaceru podziemnymi korytarzami dowiedzieli się jak, gdzie i czym pracowali górnicy. Jakie ryzyko i wysiłek trzeba było podjąć codziennie, aby zdobyć czarne złoto. Było to dla naszych gości niecodzienne doświadczenie. Nasi goście zwiedzili również Wrocław, który zrobił na nich niesamowite wrażenie.

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

TECH braz 2020 mm

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!