foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

Czytaj więcej: Wyjazd na GozoW listopadzie 2019 dwóch uczniów z klasy szóstej Szkoły Podstawowej i dwóch opiekunów udało się na Gozo w celu spotkania się z partnerami projektu „In welcher Welt wollen wir leben? (W jakim świecie chcemy żyć?)” w ramach programu Erasmus plus.

Dzieci pokazały w prezentacji (link) naszą szkołę oraz wzięły udział w licznych warsztatach, lekcjach i doświadczeniach z uczestnikami z Portugalii, Holandii, Litwy, Malty i Niemiec.

Głównym celem było poznanie możliwości oszczędzania wody i celów jej wykorzystywania. Ciekawym doświadczeniem było również poznanie procesu pozbawiania wody morskiej soli. Dzieci zobaczyły bardzo piękne miejsca na tej wyspie oraz zaznajomiły się z metodami gospodarowania wodą przez Maltańczyków. Dodatkową atrakcją było z spotkanie z Pierwszą Damą Malty, która odwiedziła szkołę promując swoją akcję charytatywną.

Dzieci szlifowały język angielski, nawiązały nowe znajomości oraz otworzyły się na nową kulturę. Z niecierpliwością czekamy na następne spotkania.

Od 1 września 2019 Zespół Szkół nr 10 rozpoczął realizację projektu „In welcher Welt wollen wir leben? (W jakim świecie chcemy żyć?)” w ramach programu Erasmus plus. Projekt skierowany jest do uczniów szkoły podstawowej i będzie trwał 2 lata. Poza naszą placówką w projekcie biorą udział szkoły z Niemiec, Malty,…

Read more: O projekcie

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

TECH braz 2020 mm

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!