foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

Deklaracja dostępności

Czytaj więcej: Wyjazd na GozoW listopadzie 2019 dwóch uczniów z klasy szóstej Szkoły Podstawowej i dwóch opiekunów udało się na Gozo w celu spotkania się z partnerami projektu „In welcher Welt wollen wir leben? (W jakim świecie chcemy żyć?)” w ramach programu Erasmus plus.

Dzieci pokazały w prezentacji (link) naszą szkołę oraz wzięły udział w licznych warsztatach, lekcjach i doświadczeniach z uczestnikami z Portugalii, Holandii, Litwy, Malty i Niemiec.

Głównym celem było poznanie możliwości oszczędzania wody i celów jej wykorzystywania. Ciekawym doświadczeniem było również poznanie procesu pozbawiania wody morskiej soli. Dzieci zobaczyły bardzo piękne miejsca na tej wyspie oraz zaznajomiły się z metodami gospodarowania wodą przez Maltańczyków. Dodatkową atrakcją było z spotkanie z Pierwszą Damą Malty, która odwiedziła szkołę promując swoją akcję charytatywną.

Dzieci szlifowały język angielski, nawiązały nowe znajomości oraz otworzyły się na nową kulturę. Z niecierpliwością czekamy na następne spotkania.

Od 1 września 2019 Zespół Szkół nr 10 rozpoczął realizację projektu „In welcher Welt wollen wir leben? (W jakim świecie chcemy żyć?)” w ramach programu Erasmus plus. Projekt skierowany jest do uczniów szkoły podstawowej i będzie trwał 2 lata. Poza naszą placówką w projekcie biorą udział szkoły z Niemiec, Malty,…

Read more: O projekcie

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

RODO

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!