foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

Od 1 września 2019 Zespół Szkół nr 10 rozpoczął realizację projektu „In welcher Welt wollen wir leben? (W jakim świecie chcemy żyć?)” w ramach programu Erasmus plus. Projekt skierowany jest do uczniów szkoły podstawowej i będzie trwał 2 lata. Poza naszą placówką w projekcie biorą udział szkoły z Niemiec, Malty, Portugalii, Litwy, Holandii. Najważniejszym założeniem projektu jest analiza zużycia wody i energii w naszych domach. W pierwszym roku projektu chcemy ustalić źródła zużycia wody w szkole i w domu. Podczas spotkań będą uczniowie poznawali słownictwo związane z wodą w języku projektowym czyli angielskim, ale również w językach naszych partnerów. Dzieci będą wymieniać się swoimi spostrzeżeniami i wyciągać wnioski w celu zredukowania zużywania wody.

W drugim roku projektu poznają dziewczynki i chłopcy szkoły podstawowej różnice między wodą, a klimatem. Uczniowie będą obserwować pogodę szukając różnic i cech wspólnych poszczególnych krajów oraz mierzyć temperaturę w określonym czasie.

Ważnymi aspektami projektu są również doskonalenie języka angielskiego, otwartość na nowe kultury oraz używanie mediów w celu wymiany informacji.

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

TECH braz 2020 mm

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!