Od 1 września 2019 Zespół Szkół nr 10 rozpoczął realizację projektu „In welcher Welt wollen wir leben? (W jakim świecie chcemy żyć?)” w ramach programu Erasmus plus. Projekt skierowany jest do uczniów szkoły podstawowej i będzie trwał 2 lata. Poza naszą placówką w projekcie biorą udział szkoły z Niemiec, Malty, Portugalii, Litwy, Holandii. Najważniejszym założeniem projektu jest analiza zużycia wody i energii w naszych domach. W pierwszym roku projektu chcemy ustalić źródła zużycia wody w szkole i w domu. Podczas spotkań będą uczniowie poznawali słownictwo związane z wodą w języku projektowym czyli angielskim, ale również w językach naszych partnerów. Dzieci będą wymieniać się swoimi spostrzeżeniami i wyciągać wnioski w celu zredukowania zużywania wody.

W drugim roku projektu poznają dziewczynki i chłopcy szkoły podstawowej różnice między wodą, a klimatem. Uczniowie będą obserwować pogodę szukając różnic i cech wspólnych poszczególnych krajów oraz mierzyć temperaturę w określonym czasie.

Ważnymi aspektami projektu są również doskonalenie języka angielskiego, otwartość na nowe kultury oraz używanie mediów w celu wymiany informacji.

TECH braz 2020 mm