foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

6malta wyjazd 1W listopadzie 2019 dwóch uczniów z klasy szóstej Szkoły Podstawowej i dwóch opiekunów udało się na Gozo w celu spotkania się z partnerami projektu „In welcher Welt wollen wir leben? (W jakim świecie chcemy żyć?)” w ramach programu Erasmus plus.

Dzieci pokazały w prezentacji (link) naszą szkołę oraz wzięły udział w licznych warsztatach, lekcjach i doświadczeniach z uczestnikami z Portugalii, Holandii, Litwy, Malty i Niemiec.

Głównym celem było poznanie możliwości oszczędzania wody i celów jej wykorzystywania. Ciekawym doświadczeniem było również poznanie procesu pozbawiania wody morskiej soli. Dzieci zobaczyły bardzo piękne miejsca na tej wyspie oraz zaznajomiły się z metodami gospodarowania wodą przez Maltańczyków. Dodatkową atrakcją było z spotkanie z Pierwszą Damą Malty, która odwiedziła szkołę promując swoją akcję charytatywną.

Dzieci szlifowały język angielski, nawiązały nowe znajomości oraz otworzyły się na nową kulturę. Z niecierpliwością czekamy na następne spotkania.

    

wst relpol phoenix contact LAPP GROUP

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!