foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

1. „Chcę być poliglotą! Języki obce kluczem do współczesnej Europy” - innowacja przeznaczona jest dla uczniów gimnazjum będących na poziomie III.0 stopnia zaawansowania z języka francuskiego i hiszpańskiego i włoskiego. Jej realizacja rozpoczęła się w roku szkolnym 2016/2017. Uwzględnia ona założenia obowiązującej podstawy programowej do języków obcych i programów nauczania do języka francuskiego, hiszpańskiego i włoskiego oraz wzbogaca je o nowe elementy.

Innowacja kierowana jest do uczniów szczególnie zainteresowanych nauką języków obcych ułatwiając im wieloaspektowy rozwój. Innowacja poszerza elementy kultury, literatury, historii oraz geografii krajów frankofońskich, hiszpańskojęzycznych i Włoch. Uczniowie stają się świadomi podobieństw i różnic historycznych, kulturowych czy socjologicznych, rozwijają się społecznie. Innowacja pomaga w kształtowaniu wrażliwości i tolerancji wobec innych narodów. Wzbogaca zasób słownictwa aktywnego i pasywnego oraz poszerza wiadomości z zakresu struktur gramatycznych. Innowacja zakłada również pełniejsze przygotowanie uczniów do realizacji gimnazjalnego projektu edukacyjnego oraz stymuluje ich do szerszej aktywności na poziomie szkolnym, miejskim, wojewódzkim czy międzynarodowym.

Autor: Anna Rosińska -Pater

2. „Języki obce moją przyszłością. Multimedia w nauczania języków obcych”- innowacja jest poszerzaniem kompetencji, umiejętności i wiadomości w odbiorze tekstu słuchanego, czytanego oraz reagowaniu językowym, które integruje sprawność słuchania i czytania ze zrozumieniem, a także pisania oraz wiadomości z zakresu takich podsystemów jak gramatyka i leksyka.

Osiąganie tych celów staje się łatwiejsze i skuteczniejsze, jeśli pracy towarzyszą elementy przyjemne. Szybki rozwój komputerów i technik multimedialnych sprawiły, że nauka niemal każdego przedmiotu (w tym oczywiście języka obcego) łączy się nierozerwalnie z ich stosowaniem. Możemy więc zapewnić urozmaicenie sposobów pracy na lekcji poprzez pracę na komputerach oraz poprzez Internet.

Innym zadaniem nauczania języka jest rozwijanie w uczniach poczucia własnej wartości i wiary w swe umiejętności językowe, co pomoże im stopniowo przygotować się do samodzielności w jego poznawaniu. Ważne jest też rozwijanie umiejętności współpracy w grupie rówieśniczej. Dlatego też istotne jest zapewnienie uczniom możliwości używania języka w praktyce. Jednym ze sposobów rozwijania tej umiejętności jest wykorzystanie elementów informatyki w nauczaniu języka obcego. Odpowiednie posługiwanie się komputerem, ze szczególnym uwzględnieniem Internetu zapewnia uczniom kontakt z żywym językiem i jest niezwykle istotne w budowaniu płynności językowej.

Autor: Anna Rosińska -Pater

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

TECH braz 2020 mm

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!