foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

„Podróże po Wielkiej Brytanii i Irlandii - nauczanie języka angielskiego z wykorzystaniem  interaktywnych materiałów internetowych, narzędzi multimedialnych oraz autorskich nagrań uczniów w formie audycji lub filmów.”

Innowacja realizowana w terminie 01.09.2015 – 22.06.2018

Niniejsza innowacja językowa została wdrożona w klasach I gimnazjum z przeznaczeniem na trzyletni okres kształcenia. Ma na celu rozwinięcie i utrwalenie wiadomości zdobytych na zajęciach języka angielskiego i zintegrowanie ich z pozostałą wiedzą zdobytą na lekcjach historii, geografii, biologii czy technologii informacyjnej. Celem zajęć jest rozwijanie umiejętności posługiwania się językiem obcym oraz poszerzanie bazy leksykalnej w oparciu o standardy wymagań egzaminacyjnych poprzez zaangażowanie uczniów w tworzenie serii prezentacji, filmów oraz nagrań audio powstających w ramach podsumowań zdobytych informacji na temat wybranych krajów kultury anglojęzycznej. Tworzenie własnych nagrań i krótkich filmów rozwija w uczniach umiejętność płynnego mówienia w języku obcym, a zastosowanie interaktywnych materiałów internetowych w formie quizów czy testów urozmaica zajęcia języka obcego i motywuje do nauki. Dzięki tej innowacji uczniowie mogą w atrakcyjny i kreatywny sposób doskonalić umiejętność jasnego i czytelnego prezentowania zagadnienia, jak również publicznego wypowiadania opinii w języku obcym.

Autorzy: p. M. Bielawska i J. Polit

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

TECH braz 2020 mm

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!