Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/admzs10/domains/zs10.zabrze.pl/public_html/images/galeria/wydarzenia/2015_2016/kon_pio_niem,crop=1,crop_factor=50,ratio=0,thumbs=0.
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/admzs10/domains/zs10.zabrze.pl/public_html/images/galeria/projekty/BEST/POLSKAcrop=1,crop_factor=50,ratio=0,thumbs=0.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeria/wydarzenia/2015_2016/kon_pio_niem,crop=1,crop_factor=50,ratio=0,thumbs=0
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeria/projekty/BEST/POLSKAcrop=1,crop_factor=50,ratio=0,thumbs=0

Zabrze, dnia 04.01.2019 r.

REGULAMIN XX MIEJSKIEGO KONKURSU MITOLOGICZNO – BIBLIJNEGO

Organizatorzy:           Gimnazjum nr 10 (tel. 32 271-11-77)

Opieka:                      doradca metodyczny - mgr Aldona Iskra-Musialska

Komisja:

1. Przewodnicząca: mgr Beata Wyrzykowska-Piesik (VII Liceum Ogólnokształcące)

1. Członkowie: mgr Aldona Iskra – Musialska (doradca metodyczny j. polskiego)

mgr Joanna Wienchor (VII Liceum Ogólnokształcące)

mgr Alina Żołdak (Gimnazjum nr 10)

Cele:

- pogłębianie i popularyzowanie wiedzy z zakresu źródeł kultury europejskiej

- rozwijanie umiejętności odbioru tekstów i wykorzystania zawartych w nich informacji

- kształcenie umiejętności wyszukiwania i selekcjonowania informacji z różnych tekstów     kultury

- podejmowanie „dialogu z tradycją” podczas analizy tekstów współczesnych, odwołujących do Biblii bądź mitologii

- tworzenie własnej wypowiedzi i rozwijanie umiejętności autoprezentacji

- rozwijanie wśród młodzieży pozytywnej rywalizacji i sprawiedliwej oceny

Lektura podstawowa i obowiązujący zakres materiału:

1. „Mitologia grecka” Jan Parandowski

2. „Biblia Tysiąclecia

3. „Słownik mitów i tradycji kultury” Władysław Kopalińsk

4. „Słownik frazeologiczny”

• do części mitologicznej obowiązuje całkowita znajomość lektury
  • do części biblijnej wybrane zagadnienia z zakresu Biblii (w tym roku przypowieści)

I Konkurs przebiega w trzech etapach:

1. a) eliminacje wewnątrzszkolne (test) – czas trwania 40 minut
  2. b) eliminacje miejskie (test) – czas trwania 40 minut
  3. c) finał (ustny)

II W konkursie bierze udział młodzież gimnazjalna (oprócz zeszłorocznych trzech pierwszych finalistów).

III Eliminacje szkolne przeprowadzają w dniu 04.02.2019r. rodzime gimnazja, w postaci testu nadesłanego wcześniej przez komisję. Każda szkoła wyłania trzech finalistów, którzy będą ją reprezentować na eliminacjach miejskich. Protokoły z eliminacji z imionami i nazwiskami uczniów i ich opiekunów prosimy nadsyłać za pomocą faksu do Gimnazjum nr 10 (Zespół Szkół nr 10) lub na adres internetowy przewodniczącej konkursu w nieprzekraczalnym terminie 08.02.2019r.

IV Eliminacje miejskie odbędą się 12.03.2019r. o godz. 1200 w Gimnazjum nr 10. Komisja wyłoni 10 finalistów. O wynikach poinformuje telefonicznie.

V Finał odbędzie się 19.03.2019r. o godz. 1200 w formie egzaminu ustnego. Każdy uczestnik wylosuje zestaw pytań, po czym będzie miał czas na przygotowanie i odpowiedź. Komisja wyłoni trzy pierwsze miejsca, które będą sumą punktów z testu i wypowiedzi ustnej. Wszyscy uczestnicy finału otrzymają nagrody.

VI Zgłoszenia zainteresowanych szkół prosimy nadsyłać do 28.01.2019r. na adres internetowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

VII Wszystkie pytania i niejasności prosimy kierować do organizatora konkursu -

Beaty Wyrzykowskiej-Piesik.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!