foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

DSC 094625 września w Mikulczyckim Młodzieżowym Domu Kultury odbyła się akcja "Ratujmy życie". Jej celem była promocja idei dawstwa szpiku kostnego. Kilkunastu uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami zostało wolontariuszami fundacji DKMS. Razem z przedstawicielami Rady Dzielnicy pomagali w przyjmowaniu chętnych, którzy chcieli dołączyć do grona potencjalnych dawców szpiku kostnego. W Polsce notuje się rocznie ok. 10 tys. zachorowań na nowotwory krwi, czyli tzw."białaczki". Jedną z metod leczenia jest przeszczep szpiku. W ostatnich latach, dzięki niesłychanemu postępowi w dziedzinie transplantologii, leczenie przeszczepieniem szpiku stało się w pełni uznaną metodą zapobiegawczą.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji, zarówno wolontariuszom, jak i tym, którzy zdecydowali się na tak wspaniały krok i wpisali na listę potencjalnych dawców.

p. Anita Prygiel

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

TECH braz 2020 mm

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!