foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

Uczniowie Zespołu Szkół nr 10 im. prof. J. Groszkowskiego w Zabrzu wzięli udział w działaniach wpisujących się w Ogólnopolski Tydzień Kariery 2016, który odbył się pod hasłem „Bądź autorem swojej kariery”. Działania prowadzone w ramach corocznej akcji Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych miały na celu propagowanie świadomego wyboru ścieżki kariery zawodowej.

17.10.2016r. w ramach OTK w naszej szkole zorganizowano zajęcia otwarte dla uczniów klas trzecich zabrzańskich gimnazjów prowadzone przez nauczycieli przedmiotów zawodowych. Głównym celem było przybliżenie kierunków kształcenia zawodowego, prezentacja pracowni przedmiotów zawodowych, a przede wszystkim poznanie zawodów związanych z informatyką i elektroniką. Działaniami zostało objętych 109 uczniów klas III gimnazjum. Zajęcia prowadzone były w formie warsztatów i prezentacji, podczas których uczniowie mogli zastanowić się nad dalszą drogą edukacyjno- zawodową, zweryfikować pomysły dotyczące przyszłych kierunków kształcenia, a także zapoznać się ze sposobami prowadzenia zdrowego stylu życia.

Tematyka zajęc:

„Elektronika wczoraj a dziś”-prowadzący p.Michał Gabryś

„Historia pamięci masowej”-prowadzący p. Sławomir Nadolski

„Tworzenie gier komputerowych z wykorzystaniem języka HTML i JavaScript” -prowadząca p. Marzena Kupka

„Zdrowy styl życia”-prowadzący p.Rafał Kubicz

19.10.2016r. grupa 31 uczniów klasy IIID i IIIE gimnazjum wzięła udział w „Dniach otwartych pracowni przedmiotów zawodowych" w Centrum Kształcenia Praktycznego i Zawodowego w Zabrzu. Podczas zwiedzania uczniowie mogli zapoznać się z nowoczesnymi pracowniami, w których młodzież zabrzańska zdobywa wiedzę i umiejętności dotyczące wykonywania wybranego zawodu. Uczniowie zwiedzili pracownię mechaniczną, samochodową, elektryczną, mechatroniki, budowlaną, fryzjerską, kosmetyczną, pracownię nowoczesnych maszyn do obróbki metalu sterowaną numerycznie oraz niedawno oddaną do użytku- pracownię odnawialnych źródeł energii.

W ramach OTK odbyły się również spotkania z przedstawicielem Młodzieżowego Biura Pracy w Zabrzu- panią Bożeną Światowiec, których tematem była praca sezonowa i  dorywcza dla młodzieży uczącej się dziennie i zaocznie. W spotkaniach wzięło ucział około 100 uczniów, zarówno ze szkoły gimnazjalnej jak i ponadgimnazjalnej.

p. Danuta Bieniek

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

TECH braz 2020 mm

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!