foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

20161121 095659Są osoby, które mówią, że lekcje religii są nudne. Poniedziałkowe spotkanie udowodniło, jak bardzo mylne jest owo stwierdzenie. Nasza szkoła bowiem gościła niezwykłą osobę - ojca Erica Kossi Hounake, który urodził się w Togo, a który w Polsce mieszka już od 8 lat. Opowiadał o swojej ojczyźnie, misjach oraz o tym, jak żyje mu się w naszym kraju. Podczas opowieści mogliśmy oglądać ciekawe zdjęcia oraz filmik o tym,  jak odmienne jest zachowanie ludzi podczas mszy w Europie i Afryce, gdzie normą są radosne tańce oraz śpiewy. Mieliśmy także czas na zadawanie pytań, podczas których nasz gość opowiadał wiele zabawnych anegdot ze swojego życia. Spotkanie minęło w luźnej i przyjemnej atmosferze. Zgodni jesteśmy, że wszystkim nieco odmienne zajęcia religii naprawdę się podobały. Ojcu dziękujemy za wizytę i poświęcony czas oraz zapraszamy ponownie do naszej szkoły!

Marzena Kycia kl. 2m

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

TECH braz 2020 mm

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!