Dziś w Sali Historycznej zabrzańskiego Ratusza odbyło się wręczenie Stypendiów Prezydenta Miasta dla uczniów zabrzańskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Są one przyznawane na podstawie uchwały Rady Miasta Zabrze w ramach „Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży zamieszkałych na terenie Miasta Zabrze”.

Stypendia mogą otrzymać wybitnie uzdolnieni uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którzy są uczestnikami, laureatami, bądź finalistami konkursów, turniejów, olimpiad międzynarodowych i ogólnopolskich, których wykazy znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz olimpiad wojewódzkich, których wykazy znajdują się na stronie internetowej Śląskiego Kuratora Oświaty. Stypendium wypłacane jest przez okres dziesięciu miesięcy.

W roku szkolnym 2016/17 wpłynęło 28 wniosków, spośród których Stypendialna Komisja Rekomendacyjna wyłoniła 9  stypendystów: Agnieszka Hrabak, Agnieszka Mazur, Julia Podobińska, Maja Hasterok, Jakub Kuk, Bartłomiej Mazur, Marianna Michna, Natalia Musiał i Magdalena Wilk

TVZ z dnia 16.12.2016

Głos Zabrza i Rudy Śląskiej