foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

Deklaracja dostępności

 MG 1211 2W dniu 16.12.2016 r. w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w Zabrzu odbył się V Wieczór Poezji, koncert zarówno słowny jak i muzyczny pt. ,,(Nie) zakazane piosenki". Wieczór ten był dla widzów oraz aktorów bardzo ekscytujący. Spektakl, który rozpoczął się o godzinie 18.30  składał się z 2 części: poważnej, która poruszała problem II wojny światowej i stanu wojennego oraz zabawnej, dzięki której sala rozbrzmiewała śmiechem. Kto by pomyślał, że można połączyć historię i ból II wojny światowej z groteskowymi oraz zabawnymi kabaretami i przedstawić podczas jednego występu.... Okazało się, że można! Na początku pokazu przenieśliśmy się w czasy II wojny światowej pełnej nostalgii i melancholii, dzięki Adamowi Stryjakiewiczowi, który wykonał piosenkę ,,Nim wstanie świt". Następnie wysłuchaliśmy wyrecytowanych fragmentów ,,Pamiętnika z wojny" przez naszą gimnazjalistkę- Zuzannę Gajdzik, która świetnie ukazała, z jakimi trudnościami borykali się żyjący w tamtych czasach ludzie. Trzeba przyznać, że Katarzyna Szostak, która wykonała perfekcyjnie piosenki: ,,Poczekalnia" i ,,Czerwone jabłuszko" podbiła serca wielu widzów. Oczywiście to nie wszyscy wykonawcy, ponieważ na scenie wystąpiło o wiele więcej uczniów naszej szkoły, m.in: Dominika Pisarska, Agnieszka Kołodziej, Joanna Rogut, Kamila Kocur i absolwentki: Milena Wojtek, Magdalena Archacka i Anna Jamróz. Wszyscy aktorzy z ZS 10 niezaprzeczalnie zasłużyli na Oscara!

Druga część przedstawienia rozbawiła wszystkich do łez. Koniecznie trzeba pogratulować pani Katarzynie Kowalskiej-Bławat i Zuzannie Zappel, które doskonale przygotowały naszych uczniów do występu i zapewniły zabawę wszystkim widzom.

Szczególnie ważną rolę tego wieczoru odegrali nasi zdolni akompaniatorzy, m.in. Karolina Badura, Paulina Pudlo, Marcel Krawczak, Wojciech Stenzel i Adam Koziński, którzy nadali klimat swoją muzyką. Na koniec wystąpiła Oliwia Szybowska z piosenką,, Gdzie są kwiaty z tamtych lat", która spodobała się tak bardzo, że poproszono o bis. Tak więc wspólnie śpiewając zakończyliśmy ten fantastyczny wieczór.

Wieczór Poetycki był zdecydowanie wielkim sukcesem, który zawdzięczamy nie tylko wykonawcom, ale przede wszystkim pani Beacie Wyrzykowskiej- Piesik, która przygotowała przedstawienie i włożyła wiele trudu, aby piątkowy spektakl wyszedł tak wspaniale! Czapki z głów dla naszych utalentowanych uczniów i ich przewodnika!

Gratulacje!

link do galerii

S. Pawlik kl. 1m

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

RODO

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!