"Zawsze patrzono na mitologię jak na jeden z najpiękniejszych tworów wyobraźni greckiej" (J. Parandowski)

olimpZarówno Biblia, jak i mitologia stanowią inspirację dla wielu przede wszystkim ludzi młodych. Finał Miejskiego Konkursu Mitologiczno-Biblijnego, który odbył się w czwartek 16 marca w naszej szkole pozwolił na spotkanie miłośników tej właśnie tematyki. Każdy z uczestników otrzymywał dwa tematy (jeden związany z Pismem Świętym, drugi z legendarnymi historiami mitycznych bohaterów), które musiał opracować, a następnie przedstawić komisji. Gimnazjaliści prezentowali bardzo wysoki poziom, natomiast sam konkurs przebiegał w bardzo przyjaznej atmosferze. Gratulacje przede wszystkim dla Doroty Burdyszek - reprezentującej Gimnazjum Katolickie w Zabrzu, która zdobyła pierwsze miejsce w konkursie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie (szczególnie p. Naczelnik Ewie Wolnicy, która jest z nami nieustannie od pierwszej edycji), za to, że konkurs od 18 lat cieszy się niesłabnącą popularnością!

Zapraszamy za rok!

M. Kycia kl. 2m

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!