foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

DSC 0378Wrześniowy dzwonek w Zespole Szkół nr 10 przywitał w tym roku nie tylko uczniów liceum, technikum i klas gimnazjalnych. Wraz z reformą szkolnictwa w szkole pojawiły się pierwsze, czwarte i siódme klasy szkoły podstawowej. W czasie wakacji w naszej placówce szkolnej odbył się remont, którego celem było przystosowanie sal dla najmłodszych. Nowa reforma jest innowacją zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Pedagodzy muszą stawić czoła nowej podstawie programowej, w inny sposób organizować lekcje i pracować z uczniami w zróżnicowanym przedziale wiekowym. To, co w czerwcu wydawało się abstrakcją, dziś okazuje się, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Dzieci przebywają w oddzielonych od reszty szkoły salach, które swoją estetyką zachęcają młodych do nauki i tworzą miłą atmosferę. Obecność pierwszoklasistów w szkole ma swoje plusy. Starsi uczniowie wykazują wrażliwość na widok 7-latków, ucząc się przez to w pewien sposób odpowiedzialności. Również u dzieci można zauważyć uśmiechy na twarzach, gdy mogą pomachać, czy przybić piątkę starszym kolegom.

Zatem przyszło nowe, a "dziesiątka" dała radę.

Wiktoria Płatek, Ewelina Szydlik kl. 2o

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

TECH braz 2020 mm

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!