foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

 MG 891318 stycznia 2018 w restauracji Impresja odbył się VI Wieczór Poezji. Tegoroczna edycja wydarzenia przybrała formę koncertu muzyki filmowej, a jej hasłem było „Muzyka łagodzi obyczaje”.

Podczas dwuczęściowego spektaklu można było usłyszeć utwory znane z hitów filmowych takich jak: Piękna i Bestia, Skyfall, Requiem dla Snu, Zapach Kobiety, La La Land, czy nawet 50 Twarzy Greya – wszystkich w wykonaniu naszego szkolnego zespołu Zdziesiątkowani oraz zaprzyjaźnionych muzyków (Katarzyny Kobielnik i Emanuela Zemły). Na medal spisali się zarówno wykonawcy wokalni (tutaj na szczególną pochwałę zasługują wyjadacze Adam Stryjakiewicz i Dominika Pisarska, a także debiutant Damian Tomczyk oraz Oliwia Szybowska), jak i niezawodni akompaniatorzy (P. Pudlo, L. Piesik, R. Pudlo, T. Rossa, K. Badura, D. Pisarska, D. Walz i W. Walz).

Rzecz jasna, podczas Wieczoru Poezji nie mogło zabraknąć sztuki recytatorskiej oraz występów szkolnego kabaretu, które kolejno zmusiły do przemyśleń i rozbawiły do łez zgromadzoną widownię. Gości zachwycić mógł też występ baletowy w wykonaniu Karoliny Badury. MG 8751

Wydarzenie można zdecydowanie uznać za wielki sukces, o czym świadczyć mogły dwukrotne owacje na stojąco dla artystów od widowni wypełniającej Impresję po same brzegi. Kolejną udaną edycję Wieczoru Poezji zawdzięczać możemy nie tylko wybitnym uczniom Zespołu Szkół nr 10 i cichym bohaterom zaplecza technicznego (M. Wilk i K. Łuczak), lecz przede wszystkim pani Beacie Wyrzykowskiej-Piesik oraz pani Katarzynie Kowalskiej-Bławat, które przygotowały przedstawienie, wkładając w nie wiele trudu i serca.

 Gratulacje dla młodych artystów i ich artystycznych przewodników!

M. Wilk kl. 2m

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

TECH braz 2020 mm

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!